Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 квітня 2024
5,7 °C
дождь

Новини

Вінниця
СОТНІ ХАСИДІВ ПОВЕРТАЮТЬСЯ ДО ІЗРАЇЛЮ ЧЕРЕЗ ВІННИЦЮ
18 вересня 2023, 22:58
СОТНІ ХАСИДІВ ПОВЕРТАЮТЬСЯ ДО ІЗРАЇЛЮ ЧЕРЕЗ ВІННИЦЮ

Хасиди добираються до Польщі залізницею

В Умані завершилося святкування єврейського Нового року Рош га-Шана. Після паломництва до могили цадика Нахмана, який похований в Умані, сотні євреїв-хасидів повертаються додому саме через Вінницю.

В цьому році, попри небезпеку та застереження від влади Ізраїлю та України, близько 37 тисяч паломників приїхали в Умань, щоб відзначити 5784 юдейський новий рік.

Велика кількість Хасидів приїздили в Україну через Польщу. Там вони сідали на потяг та прямували до Вінниці, адже дістатися з нашого міста до Умані можна автобусами прямого сполучення.

Тепер сотні хасидів повертаються додому тим самим маршрутом – через Вінницький залізничний вокзал. Потяг Київ-Перемишль прибув у Вінницю на 10 хвилин раніше, щоб величезна кількість хасидів встигли зайти у вагони. Для вагону-кафетерію спеціально підвезли десятки упаковок води та різноманітних напоїв.

Залізничний вокзал, під час перебування хасидів, посилено охороняють працівники поліції.

В Україні свято Рош га-Шана стало відоме завдяки паломництву до могили цадика Нахмана. В останній рік свого життя засновник течії брацлавського хасидизму закликав усіх послідовників провести свято разом з ним. Його учні на чолі витлумачили це як заклик до відвідин могили вчителя.

Попри те що деякі авторитетні рабини не схвалюють традицію паломництва, відзначаючи важливість зустрічі свята з сім'єю та недоцільність залишати Ізраїль, вона є досить популярною як серед хасидів, так і, взагалі, серед юдеїв-вірян.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар