Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 червня 2024
20,3 °C
небольшой дождь

Статті

“ЩО Б ЦЕ З’ЇСТИ, ЩОБ СХУДНУТИ”, АБО ВСЯ ПРАВДА ПРО ДІЄТИ
06 червня 2012, 00:00
“ЩО Б ЦЕ З’ЇСТИ, ЩОБ СХУДНУТИ”, АБО ВСЯ ПРАВДА ПРО ДІЄТИ

На сьогодні існують тисячі різноманітних дієт. Численні “методики схуднення” пропонують швидке зниження ваги за кілька тижнів, а то і днів!
І чимало представниць прекрасної статі в погоні за омріяним ідеалом застосовують їх. Однак дуже часто безрезультатно. Зазвичай, протримавшись трохи на одній дієті, люди повертаються до звичного способу життя, який повертає їм їхні кілограми. В результаті замість стрункої фігури та гарного самопочуття маємо депресивний стан, поганий настрій, проблеми з травленням, а зайва вага повертається з потрійною силою. При цьому худнути за принципом «я – сама» - перша помилка, довіряти сайтам зі схуднення – друга. З
вертатися слід не до «інтернетівських» порад чи рецептів од подруг, а до спеціаліста-дієтолога.

Однак більшість дієт не лише малоефективні, а й небезпечні для вашого здоров’я! Різка зміна звичного харчування викликає збій травлення, депресію, гостре почуття голоду. Голодування взагалі не є методом зниження ваги, адже різко сповільнює обмін речовин і організм максимально засвоює всі поживні речовини. Під дією таких обмежень організм швидко починає відновлювати свої запаси, набираючи не лише колишню масу, але й накопичуючи жир "про запас". І від нових кілограмів позбутися стає усе складніше... Обмежуючи раціон, ви знижуєте вагу за рахунок втрати води й м'язової маси, а не зменшення жирових відкладень. Подібний результат можна отримати після хвороби, особливо, якщо це харчове отруєння. Хоча навіть незначне зневоднення організму на 2-3% маси тіла призводить до зниження показників фізичної форми на 7-10%.

Бажання бути схожими на своїх кумирів чи бути ще худішою іноді призводять до фатальних випадків. Відомі захворювання анорексія (повна відмова від їжі) та булімія (посилений апетит, що супроводжується постійний відчуттям голоду) – найважчі стани здоров’я у жінок та дівчат, які у гонитві за ідеалами іноді вдаються до крайнощів.

Насправді, щоб нормалізувати вагу, необхідно змінити спосіб життя: регулярно займатися спортом, правильно харчуватися. Заняття спортом потрібні, щоб позбутися жиру, не втрачаючи м'язову масу і не уповільнюючи швидкість обмінних процесів. Вправи потрібно ретельно підбирати з урахуванням фізичної підготовки і конкретних завдань. Здорове харчування відіграє велику роль у спалюванні жиру. Увагу слід приділяти саме правильному харчуванню, а не відмові від нього. Головні зміни, які тут повинні відбутися, - перехід на корисні продукти, скорочення споживання солі, жирів, цукру, консервантів. У раціоні повинно бути більше овочів і фруктів, багатих на клітковину і вітаміни.

І наостанок, чарівні жінки, не забувайте, що кожна з вас — прекрасна та незрівняна по-своєму. А в погоні за чужими стандартами та ідеалами ви ризикуєте не лише втратити індивідуальність та неповторність свого образу, а й нашкодити власному здоров’ю.

Підготував Олекса Теплий,

член Молодіжної організації журналістів

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар