Історія Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова бере початок із 1905 р. Тоді міська управа збудувала приміщення для лікарні, але утримувати його виявилася неспроможною. Міська і земська повітова управи об'єднали зусилля і відкрили у новій будівлі спільну земсько-міську лікарню, на 25 ліжок, які призначалися для міських та повітових хворих. Всього в лікарні працювало близько тридцяти співробітників, з яких три лікарі, чотири фельдшери і три медсестри.
А навесні 1910 р. з імператорського дозволу був оголошений всеросійський збір коштів на будівництво Пироговської лікарні. У день народження М.І. Пирогова, 13 листопада 1910 р., на виділенній міською думою під будівництво лікарні ділянці делегатами з'їзду була відкрита пам'ятна гранітна брила. І у квітні 1913 р. за активною участю Людвіга Івановича Маліновського було закладено фундамент лікарні, проте влітку 1914 р. на заваді будівництва стала Перша світова війна. У новозбудовані корпуси лікарні хворих перевели лише у травні 1917 р. Особливо погіршилось становище в 1918-1919 рр., лікарню було видворено із власного приміщення і певний період вона розміщувалась на території психлікарні.
Велика Вітчизняна війна спинила розвиток лікарні. Було зруйновано три її основні корпуси. А в період окупації Вінниці в приміщеннях самої Пироговської лікарні функціонував німецький шпиталь. Після відступу німецьких загарбників почав відновлюватись довоєнний рівень життя.
І в 1934 р. Пироговська лікарня стала основною клінічною базою стаціонарного медичного інституту. У 1948 р. вона отримала статус обласної. Від 1962 р. лікарня затверджується школою передового досвіду України. За 1970-ті рр. були побудовані два нових корпуси лікарні: №17 і №14; у 1985 р. став до ладу 4-поверховий корпус поліклініки; в 1993 р. добудований корпус №16. Крім цього було збудовано кілька господарсько-службових приміщень. Нині в лікарні функціонують 20 спеціалізованих відділень стаціонару, консультативна поліклініка та 11 параклінічних відділень.
До речі, з1917 р. по 2013 р. лікарню очолювали одинадцять головних лікарів: з-поміж них - доктор медичних наук, професор М.М. Болярський; доктор медичних наук, в подальшому директор Львівського медичного інституту М.В. Даниленко.
Зараз головним лікарем Вінницької обласної клінічної лікарні є заслужений лікар України Жупанов Олександр Борисович.
Додати коментар