Фантазія людей, в будівництві, не має меж. Можна припустити, що будинок з пляшок – це щось надзвичайне, що виходить з ряду геть, але насправді такі помешкання будуються ентузіастами вже давно. Будівля, споруджена з пляшок, обійдеться дешево, буде екологічною і теплою. Але головне – побудувати її цілком реально і не дуже складно. Такі будинки вперше з’явилися на початку XX століття, і служили вони господарям дуже довго.
Для будівництва чудово підійдуть, як пляшки зі скла, так і з пластику. В залежності від вибору, технологія будівництва буде трохи відрізнятися.
Гідність пластика полягає в тому, що він не розкладається близько 300 років, завдяки чому, будинок в будівництві, якого будуть використані пластикові пляшки, вийде дуже надійним і довговічним. А також це сприяє зниженню рівня забруднення навколишнього середовища.
Для такої споруди знадобиться дуже багато пляшок, близько декілька тисяч, дивлячись які плани у забудовника. Тому на початковому етапі, важливо зібрати якомога більше будівельного матеріалу.
Пляшки необов’язково повинні бути однаковими, оскільки використання різних кольорів і форм, дозволить добитися гарного результату.
При будівництві з пластикових пляшок, знадобиться велика кількість піску. У кожну пляшку потрібно щільно засипати сухий пісок і закрити пробкою. Скляні ж пляшки також закриваються.
Для більшої міцності конструкції, можна зробити суміш з цементу, глини, тирси і землі. Отриманою сумішшю, потрібно склеювати пляшки одну з одною.
Зведення таких будинків, можливе двома способами:
1. При якому пляшки спочатку укладають рядами, а потім по всій довжині заливають розчином, називається каркасним.
2. Спосіб називається кладений, при якому пляшки укладаються, як цегла. Другий спосіб дозволяє підбирати розмір і форму пляшок, викладати малюнки.
Зазвичай для зведення квадратного метра стіни, йде приблизно 220 пляшок і близько 115 літрів розчину, за умови, що шов між пляшками становить 1 сантиметр.
Великою перевагою стін, споруджених з скляних пляшок, є висока міцність, здатність впускати природне світло, і при цьому не пропускати вологу. Підтримувати температуру всередині завжди вище нуля, але тільки при достатній кількості світла. Пластичність матеріалу дозволяє викладати будь-які форми і малюнки.
Пляшкові будинки популярні серед умільців із сільської місцевості, які мають гарну уяву, засоби і час. Побудувати пляшковий будинок – цілком реально, цікаво і незвично. З пляшок можна будувати не тільки стіни, але і балкон, альтанки і ще багато різного.
Додати коментар