Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 травня 2024
20,8 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
Жительки Вінниччини можуть безкоштовно пройти гінекологічне обстеження
05 січня 2024, 21:13
Жительки Вінниччини можуть безкоштовно пройти гінекологічне обстеження

Вчора, 4 січня відбувся брифінг заступниці директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Тетяни Бондаренко.

Під час зустрічі спікерка детально висвітлила реалізацію проєкту “Рання діагностика раку шийки матки у жінок в сільській місцевості” в області, який отримав підтримку від USAID. Вона закликала громадян не відкладати турботу про своє здоров’я.

Зараз проєкт активно реалізується у чотирьох громадах: Теплицької, Жмеринської, Могилів-Подільської та Іллінецької. Мешканки цих громад матимуть можливість пройти безкоштовний онкоскринінг для виявлення раку шийки матки безпосередньо в місцях свого проживання.

«Рак шийки матки – одне із тих захворювань, які наші медики найчастіше діагностують у пацієнток. Зазвичай жінки звертаються до лікаря, коли відчувають якісь симптоми, рак діагностується на пізніх стадіях, лікування дороге і, на жаль, не завжди призводить до одужання. Тому дуже важливо виявляти захворювання на ранніх стадіях, адже тоді у жінок є багато шансів на успішне лікування»,– підкреслила Тетяна Бондаренко.

Також було згадано про організацію цитологічних досліджень на папіломавірус людини в рамках проєкту, оскільки саме цей вірус є однією з причин виникнення раку шийки матки у жінок.

Всі лабораторні аналізи будуть проводитися в Подільському регіональному онкологічному центрі та Клінічному центрі інфекційних хвороб.

Фото та відео
Вбудована мініатюра
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар