Ця тенденція триває не перший місяць і не перший рік. Приватний сектор, який раніше забезпечував більшу частину поставок сировини на молокозаводи, скорочує поголів’я корів і обсяги надоїв. Ситуацію частково рятують промислові ферми, на яких виробництво хоч і повільно, але зростає, пише «ПроАгро Груп».
За попередніми даними Мінагрополітики, які наводить Асоціація виробників молока, у лютому 2025 року господарства усіх категорій виробили 439 тис. тонн молока-сировини, що на 14 тис. тонн або на 3% менше, ніж попереднього місяця, і на 24 тис. тонн або на 5% менше у порівнянні з лютим 2024 року. За перші два місяці 2025 року обсяги надоїв у країні становили 891 тис. тонн, що на 32 тис. тонн або на 4% менше до аналогічного періоду минулого року.
У лютому цьогоріч частка підприємств у виробництві молока склала 55%, а господарств населення – 45%.
Зокрема підприємства виробили 239 тис. тонн молока, що хоч на 20 тис. тонн або на 8% менше у порівнянні з січнем 2025-го, але на 4 тис. тонн чи на 2% більше, ніж у лютому 2024-го. В січні-лютому МТФ виробили 499 тис. тонн молока, що на 21 тис. тонн або 4% більше до того ж періоду минулого року.
У господарствах населення обсяги надоїв у лютому 2025 року склали 200 тис. тонн, що на 6 тис. тонн або на 3% більше ніж у січні, але на 28 тис. тонн або на 12% менше, ніж у лютому торік. В січні-лютому цього року присадибний сектор виробив 393 тис. тонн молока, що на 53 тис. тонн або на 12% менше відносно минулорічного періоду.
На думку аналітика АВМ Георгія Кухалейшвілі, цьогоріч МТФ можуть утриматися від нарощування виробництва молока через скорочення попиту на молочну продукцію на внутрішньому ринку та падіння закупівельних цін. Оскільки молокопереробні підприємства не мають можливості купувати молоко за адекватними ринковими цінами, то подальше збільшення надоїв може призвести до більшого обвалу цін.
Додати коментар