Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
31 січня 2023
1,9 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
Вінницькому замку 510 років. «Музей Вінниці» розповів його історію
22 грудня 2022, 23:56
Вінницькому замку 510 років. «Музей Вінниці» розповів його історію

Цьогоріч виповнюється 510 років одному з трьох вінницьких замків. Мова йде про фортецю, яка розташовувалась на Замковій горі й була побудована в часи старостування у Вінниці князя Костянтина Острозького. З цієї нагоди КЗ «Музей Вінниці» підготував відео, в якому разом із дослідником історії замку, спеціалістом кафедри Архітектури та Реставрації Львівської політехніки Іллею Литвинчуком розповідають про це укріплення.

Робота над відтворенням вигляду вінницького замку була тривалою та скрупульозною. За інформацією істориків, у місті над Бугом було три замки. Вважається, що перший із них побудували за часів князів Коріатовичів, другий – Костянтина Острозького, а третій – коли вінницьким старостою був Богуш Корецький. Усі вони були дерев’яними й до наших днів не збереглися.

«Відтворити вигляд другого замку вдалося завдяки детальним описам, складеним у 1545-му та 1552 роках. Більше деталей та цікавинок ви почуєте і побачите у відео, яке ми презентуємо. У ньому йтиметься про те, хто і навіщо побудував це укріплення? Як воно виглядало та які функції виконувало? Яким був гарнізон замку? Де тоді розташовувалась Вінниця?», – говорить директор КЗ «Музей Вінниці» Олександр Федоришен.

Відео можна переглянути на Ютуб-каналі Музею Вінниці за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=t-eFotYGXM0

Довідка: На ілюстрації, яка додається – детальна реконструкція вигляду другого Вінницького замку, створена Іллею Литвинчуком та Н. Рязановою.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар