Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
27 березня 2023
12,1 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
Вінничани у Молдові допомагали відновлювати двосторонні комунікації
29 червня 2021, 16:32
Вінничани у Молдові допомагали відновлювати двосторонні комунікації

З метою відновлення комунікацій для молдовських та українських організацій 26 червня 2021 року в місті Бельци відбувся Міжнародний форум «Молдова та Україна на шляху до Європи».

Понад 70 учасників, серед них народні депутати, представники виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадські діячі та активісти з Молдови та України, обговорювали питання сучасного стану україно-молдовських відносин та перспективи транскордонного співробітництва. Таокож мова йшла про модернізацію моделі місцевого самоврядування, розвиток освіти та культури як ефективного інструментарію поглиблення двосторонніх відносин, потенціал діаспори в контексті розвитку публічної дипломатії.

На панельних дискусіях учасники презентували свої територіальні громади та організації. Вони мали можливість знайти партнерів для розвитку двосторонньої співпраці, обмінятись досвідом, проблемами, які виникають, знайти відповіді їх вирішення від колег та представників парламентів та міжнародних делегацій.

Василь Панчук, голова Спілка українців Молдови «Заповіт-Moştenire», (яка створена понад 15 років тому та організувала низку цікавих економічних, культурних, екологічних проектів та сприяє налагодженню контактів між містами побратимами та організаціями Молдови та України – ред.) зазначив:

«Сьогоднішній захід - це якраз той поштовх, який дозволить налагоджувати співпрацю з регіонами України та активізувати роботу Спілки на території Молдови в освітніх, культурних, екологічних напрямках. Адже через перешкоди, пов’язані з пандемією, багато в чому робота була призупинена. Плануємо також посиленно розвиватися в спортивній та оздоровчій сферах».

На запрошення Всеукраїнської асоціації громад України та Спілки українців Молдови «Заповіт-Monstenire” від Єврорегіону «Дністер» участь у роботі форуму взяли голова Єврорегіону Сергій Татусяк, директор Микола Радіонов та заступниця директора Світлана Пустовіт.

Сергій Татусяк презентував досвід Єврорегіону «Дністер», міжнародні та транскордонні проекти. Він підкреслив важливість налагодження дво- та багатосторонньої міжнародної співпраці для розвитку територіальних громад. Адже це дієвй інструмент залучення європейських проектів та отримання додаткових фінансів для розвитку. Влада та громадськість мають об’єднувати зусилля для отримання результату та покращення умов життя населення України та Республіки Молдова.

Селищний голова Лисецької громади Івано-Франківської області Анатолій Лущак зауважив:

 «Як голова громади з 14-річним досвідом, пам’ятаю всі семінари і навчання з теми «Інтеграція України до Європи» в Україні та Європейських країнах, а особливо в Польщі. Я отримав знання провідних лекторів, які показували нам переваги та недоліки, фінансову та бюджетоутворюючу сторони діяльності. Це все надало мені можливість відстоювати позицію у місцевому самоврядуванні і навіть в побутових питаннях та щоразу розширювало мій світогляд. На сьогоднішній день Україна зробила великий крок в розвитку місцевого самоврядування. Звісно, не все гладко, та головне - є основа, а деталі докладуться. Сьогоднішній Форум дуже важливий, адже ми зустрілись з молдовськими колегами, з колегами з Всеукраїнської асоціації громад, плануємо заключити договір співпраці на рівні Асоціації. Далі плануємо підписати Угоди з головами територіальних громад Молдови. Це дасть поштовх для розвитку наших громад."

А голова ГО «Асоціації вівчарів» Василь Стефурак додав, що досягнути максимальних результатів можна, докладаючи всіх зусиль. Якщо ми не запровадимо зміни зараз, далі буде вже пізно.

Організатором Форуму виступила Спілка українців Молдови «Заповіт-Moştenire».

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар