Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 липня 2024
25,6 °C
дождь

Новини

Вінниця
Вінничанці, яка у Москві вступила у путінську партію і є топ-менеджером «роснафти», оголосили про підозру
02 жовтня 2023, 19:12
Вінничанці, яка у Москві вступила у путінську партію і є топ-менеджером «роснафти», оголосили про підозру

Тетяні Грабович, топменеджеру «роснафти», яка пише книги та пісні, де вихваляє путіна та заперечує існування України, СБУ повідомила про підозру.

Як повідомили у Службі безпеки, зібрано доказову базу на колаборантку Тетяну Грабович, яка входить до складу топменеджменту центрального офісу «роснафти» та публічно підтримує збройну агресію рф.

Раніше вона мешкала у Вінниці і була помічницею екснардепа-«регіонала» Сергія Ківалова. Але у 2014 році переїхала до москви, де отримала російське громадянство і влаштувалася до одного з департаментів нафтового монополіста рф.

Там вона відповідає за фінансування «роснафтою» пропагандистських проєктів кремля, які спрямовані на поширення фейків про Україну.

У своєму профілі в «Інстаграм» з мільйоном підписників вона заперечує існування України та постила привітання з нагоди фейкових плебісцитів на тимчасово окупованих територіях нашої держави.

Крім того, у грудні 2022 року Грабович презентувала свою псевдоісторичну книжку, в якій повторює кремлівські наративи про нібито відсутність Української державності.

Ініційовані СБУ експертизи підтвердили, що ці «твори» спрямовані на підтримку збройної агресії рф та «відбілювання» воєнних злочинів країни-агресора.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Грабович про підозру за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України:

▪ ч. 2 ст. 109 (розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення дій, метою яких є насильницька зміна чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади);

▪ ч. 1 ст. 110 (розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій, метою яких є зміна меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України);

▪ ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);

▪ ст. 436 (розповсюдження матеріалів із закликами до агресивної війни);

▪ чч. 2, 3 ст. 436-2 (поширення матеріалів, у яких міститься заперечення збройної агресії рф проти України, розпочатої у 2014 році).

Оскільки зловмисниця перебуває на території росії, тривають комплексні заходи для притягнення її до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Розслідування проводили співробітники СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар