Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
01 квітня 2023
10,4 °C
дождь

Новини

Вінниця
Вінничанам радять готуватись до опалювального сезону вже зараз
16 вересня 2022, 17:57
Вінничанам радять готуватись до опалювального сезону вже зараз

Комунальні служби роблять усе можливе, аби взимку теплопостачання було у кожній оселі. Водночас важливо, щоб і мешканці багатоповерхівок відповідально поставились до підготовки власних помешкань перед настанням холодів.

«Багатоквартирний будинок є спільною неподільною власністю його мешканців. Холодна пора року вже наближається, а отже, щоб зустріти її в теплі, необхідно завчасно попіклуватись про стан не лише власної квартири, але й будинку в цілому», - каже директор департаменту житлового господарства ВМР Роман Фурман.

Фахівці департаменту житлового господарства радять вінничанам розпочати підготовку до опалювального сезону з власної оселі:

 • перевірте, чи немає втрат теплоносія в мережах теплопостачання та гарячого водопостачання. Переконайтеся, що немає свищів або протікання на стиках труб;
 • утеплюйте вікна, якщо вони дерев’яні або замініть на енергоефективні;
 • двері в помешкання мають щільно зачинятись, також варто подбати про їхнє утеплення;
 • важливо, щоб балкон був засклений, утеплений;
 • простір перед радіаторами має бути вільним. Радіатори не мають бути закриті шторами, щільними екранами або меблями;
 • радимо встановити тепловідбивний екран за батареєю, щоб не втрачати тепло через стіну за радіатором;
 • необхідно контролювати вологість у квартирі. Ідеальною для людини вважається вологість в межах 40-65%. Тому що, якщо в квартирі занадто сухо, то для відчуття комфорту людині треба більш високу температуру, ніж тоді, коли вологість в нормі.

Після того як ви переконалися у готовності квартири до приходу зими, слід перевірити стан під’їздів:

 • варто перевірити, щоб всі вікна були цілими – лише тоді будинок не буде втрачати тепло;
 • двері в під'їзд і в підвал повинні щільно зачинятися і обов’язково мають бути оснащені автодоводчиком або звичайною пружиною;
 • терміново відновити радіатори опалення сходових клітин згідно з проєктом, якщо вони відсутні з певних причин. Адже, якщо у під’їзді буде тепло, тепло буде і в квартирі;
 • особливу увагу варто звернути на справність внутрішньо-будинкових системи теплопостачання та постачання гарячої води в будинку в цілому і, за необхідністю, виконати ремонтні роботи.

«Від належної підготовки квартири, будинку, зокрема під’їзду залежить ваш комфорт у холодну пору року. Ми разом з вінничанами продовжуємо виконувати роботи з модернізації будинків на умовах співфінансування. Зараз робимо акцент на капремонтах, що допоможуть підготувати будинки до опалювального сезону та у будинках, які цього найбільше потребують», - каже Роман Фурман.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар