Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 серпня 2022
27,7 °C
ясно

Новини

Вінниця
Вінничанам пояснили, чому вода з-під крану має жовтуватий відтінок
05 липня 2022, 17:58
Вінничанам пояснили, чому вода з-під крану має жовтуватий відтінок

Протягом останніх 2-3 дні вінничани помічають, що вода з-під кранів тече жовтуватого кольору.

У «Вінницяоблводоканал» повідомили, чому так сталося і чи потрібно вінничанам хвилюватися. Спойлер, це не є небезпечно.

«До червня цього року «Вінницяоблводоканал» подавав у домівки вінничан воду з показником кольоровості 10-12 градусів при нормі 20 градусів.

В червні-липні показник кольоровості води з-під крану знаходився в діапазоні 12-18 градусів. Вчора, 4 липня, о 09.00 було зафіксовано показник 20 градусів», – йдеться у повідомленні.

Чому підвищується показник кольоровості?

Тому що підвищується кольоровість води у річці Південний Буг, і кожен вінничанин може в тому переконатися на власні очі (річкова вода набула насиченого яскраво-зеленого кольору).

Кольоровість води з-під кранів напряму пов’язана з кольоровістю води джерела водопостачання.

Вода з відтінком – це небезпечно?

Ні. Безпечною вважається вода з кольоровістю до 35 градусів! Саме таким є норматив для води з колодязів та каптажів джерел приватного користування. До 1 квітня поточного року такою ж була верхня межа для водоканалів. Однак з 01.04.2022 норма для водопровідної води становить не більше 20 градусів.

В мене немає нарікань на кольоровість води, натомість на її каламутність!

Аварійно-диспетчерська служба Підприємства фіксує також звернення вінничан з окремих районів міста з приводу наявності у воді бруду, піску, механічних домішок.

Якщо у вас така ж ситуація, то пов’язана вона в 99,9% випадків з відновленням водопостачання після тимчасової зупинки через аварійну ситуацію. Наприклад, відновлення водопостачання після ремонтних робіт на зовнішніх чи внутрішньобудинкових мережах власниками мереж, або відновлення водопостачання після відключення електроенергії.

Відновлення водопостачання – це надходження води під високим тиском в порожню мережу, що призводить до гідравлічного удару та змивання осаду, накопиченого в трубах.

Всі скарги, що надходять на аварійну службу Підприємства, фіксуються. На їх основі складається графік промивки проблемних водогонів. Наразі підприємство вже здійснює активну промивку водогонів у всьому місті.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар