Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
27 березня 2023
12,5 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
В яку копійку жителям Вінниччини влетить спалювання сухостою та трави
04 жовтня 2022, 15:51
В яку копійку жителям Вінниччини влетить спалювання сухостою та трави

Щороку восени після збору урожаю на полях та в садах починається сезон паління сухих рослинних решток. Часто така легковажність стає причиною пожеж у біосистемі, а цього року через воєнний стан несанкціоновані підпали вдвічі шкідливіші.

Через спалювання сухої трави, стерні, опалого листя гинуть тварини, які не можуть вирватись з вогняного кільця. Крім того, чималої шкоди вогонь завдає рослинам. Знищуються корисні мікроорганізми, що населяють грунт, які не скоро відновляться у випаленій землі.

Щорічно державна лісова охорона держлісгоспів Вінниччини проводить ряд заходів для уникнення лісових пожеж, лісгоспи забезпечуються обладнанням для гасіння пожеж. Одним із важливих заходів та дієвих методів у боротьбі з вогнем є створення мінералізованих смуг, які перешкоджають поширенню низової пожежі, виконують роль штучно створеного бар'єра між вогнем і лісовим насадженням. Цьогоріч лісівники Вінниччини створили 409 км нових мінсмуг та провели догляд за існуючими смугами протяжністю 944 км, - повідомляє пресслужба Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Лісівники Вінниччини звертаються до громадян з проханням не випалювати рослинність, сміття на сільськогосподарських землях, навколо автодоріг, залізниць, населених пунктів. Внаслідок людської безпечності, а то і злочинних дій виникає пряма загроза лісам Вінниччини.

За спалювання доведеться сплатити штраф

Лісівники Вінниччини наголошують, що спалювання пожнивних залишків, стерні, багаторічних трав на ділянках, які прилягають до лісових масивів, - це пряме порушення статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, на землях сільськогосподарського призначення, у населених пунктах складає:

  • для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн);
  • для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн).

Штраф за випалювання в межах природно-заповідного фонду, складає:

  • для громадян: 360-720 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (6120 – 12240 грн);
  • для посадових осіб: 1260 – 1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (21420 – 30600 грн).

Спалювання сухостою прирівнюють до диверсії

В умовах воєнного стану злочини оцінюються суворіше. Так, спалювання сухостою тепер карається як диверсія. 3 березня внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.

У статті 113 "Диверсія" до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності. Адже під час війни ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар