Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
14 червня 2024
14,3 °C
дождь

Новини

Вінниця
В Україні викрили потужний шахрайський call-центр – оборудка діяла і в Одесі
27 листопада 2023, 20:08
В Україні викрили потужний шахрайський call-центр – оборудка діяла і в Одесі

СБУ, поліція та Генеральна прокуратура викрили «смотрящого» та учасників масштабної шахрайської організації, які з виправної колонії на Вінниччині облаштували call-центр. Учасники оборудки діяли й на волі, а також у різних регіонах країни.

За даними слідства, один із ув’язнених на Вінниччині, відбуваючи покарання у виправній колонії, отримав статус так званого «смотрящого за установою». Чоловік організував та налагодив шахрайську схему отримання прибутку з виправної установи. Злочинець відкрив так званий call-центр, разом зі спільниками – в’язнями та іншими особами, які перебувають на волі. Аферисти координували отримання коштів, отриманих від роботи шахрайського угрупування.

Злочинці дзвонили на номери українських абонентів, представляючись працівниками служби безпеки центрального відділення одного з провідних українських банків. Своїм співрозмовникам вони повідомляли про здійснення сумнівних операцій з їх рахунків, у зв‘язку з чим їх нібито було заблоковано.

Потім аферисти переконували власників карток в цілях безпеки через мобільний додаток або термінали банку перерахувати усі гроші зі своєї картки на нібито спеціально створений під неї віртуальний рахунок.

Тим часом, гроші перераховувалися на рахунки третіх осіб.

Він діяльності угрупування постраждали мешканці різних регіонів, зокрема й військовослужбовці Збройних Сил України.

  • У ході слідства, для виявлення причетних, правоохоронці провели 25 обшуків у виправних установах та за місцями проживання спільників злочинної організації у Вінницькій, Дніпропетровській, Одеській, Запорізькій та Чернівецькій областях.

Членів злочинної організації, які перебували на волі наразі затримані.

Підозру отримали 10 осіб –  зокрема «смотрящий», керівник злочинної організації та її  учасники. Кримінальне провадження розслідується за статтями: ч. 2, 5 ст. 255, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 255-1 КК України.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар