Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
24 липня 2024
27,9 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
В «Аграна Фрут Лука» навчилися розтягувати збір яблук Голден
21 грудня 2023, 02:53
В «Аграна Фрут Лука» навчилися розтягувати збір яблук Голден

Сорт Голден Делішес в компанії «Аграна Фрут Лука» на Вінничині можуть збирати із запізненням завдяки підщепі Хай-Тек. Проте вона ж і зумовлює не високу щільність плодів.

Про це на Міжнародному форумі «Інтенсивний сад: зерняткові, кісточкові, горіх» розповіла Марія Кисляченко, агроном компанії «Аграна Фрут Лука».

«Якщо порівнювати Голден з Джонаголдовою групою то він має дещо помірний ріст, – зазначає спеціалістка. – Закладає більшу кількість списків та прутиків на двох та трьох- річній деревині. Не сильно заростає потужними вертикальними пагонами по центральному провіднику та бічних гілках. Також, що зараз дуже актуально, він дозволяє пролонгувати збирання».

Цей фактор Кисляченко вважає суттєвим, враховуючи нинішні проблеми господарств з людськими ресурсами.

«Завдяки тому, що Голден не дуже активно осипається, можна трошки затягнути процес, – додала вона. – З Галою так не вийде – коли потрібно її зібрати, треба це робити – тягнути не можна. Тут важливу роль зіграла саме підщепа. Наша родзинка в підщепі, про яку ніхто ніколи не чув – Хай-Тек, але коли порівнювати її з усім відомим Рейндерсом, осипання значно менше. Проте є проблеми із щільністю плодів, що ми теж спихаємо на підщепу».

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар