Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 липня 2024
28,2 °C
небольшая облачность

Новини

Вінниця
Україні запропонували будувати соціальне орендне житло за данською моделлю
08 березня 2024, 19:46
Україні запропонували будувати соціальне орендне житло за данською моделлю

У Данії створили фонд "Українське житло для всіх", який займається розробкою житлової концепції та створення доступного орендного житла в Україні за данською моделлю. У пресрелізі фонду повідомляється, що він планує реалізувати три пілотних проєкти в містах, які постраждали від російського вторгнення.

Данське соціальне житло називається alment boligbyggeri, ним володіють і управляють самоврядні некомерційні організації. Квартири в таких будинках здають в оренду за низьку і стабільну плату.

Система підтримується у співпраці з муніципалітетами і є доступною для всіх громадян через відкриту реєстрацію в списках очікування. Вони також відповідають за оцінку потреб у новому будівництві, що також робить некомерційне житло частиною місцевого розвитку.

Дохід від оренди житла використовується для спільного утримання будинку та реінвестується в нове будівництво.

У Данії близько мільйона людей (шоста частина населення) живе у соціальних квартирах у більш ніж 500 000 будинків, розташованих по всій країні. Така модель працює в Данії вже понад 100 років.

Ініціатива поділитися досвідом створення такого житла належить групі професіоналів, серед яких – архітектори, юристи й колишні політики.

Один з них – генеральний директор Данської федерації некомерційного житла / BL Бент Мадсен.

"Війна в Україні – це трагедія з величезними людськими жертвами та руйнуваннями. Утім, у міру відновлення країни з'являється можливість зробити деякі речі краще, ніж раніше, на благо людей України. Наприклад, створити соціально та економічно більш стійкий ринок орендованого житла, на якому є місце для всіх верств населення. І де доходи від оренди йдуть на ще доступніше житло. Ми хотіли б зробити свій внесок у цю справу, поділившись досвідом, який маємо в секторі соціального житла в Данії", – сказав він.

Організатори працюють над ініціативою з 2023 року.

Головою правління фонду став партнер і адвокат SIRIUS Advokater Курт Еллес Барделебен.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар