Верховна Рада України ухвалила закон щодо посилення відповідальності за правопорушення у сфері захисту рослинного світу, лісокористування та протидії незаконному обігу деревини, яким також передбачається штраф за самовільне збирання плодів, горіхів, грибів та ягід.
Про це йдеться у картці проєкту закону №9665.
Верховна Рада ухвалила цей закон 10 жовтня. Він передбачає посилення відповідальності за незаконну вирубку дерев, знищення або пошкодження лісу, незаконний продаж деревини. Документом також передбачається штраф за самовільне збирання плодів, горіхів, грибів та ягід.
До цього порушників за самовільний збір грибів, плодів, горіхів та ягід очікував штраф від 17 до 51 грн.
Тобто, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення (стаття 70), за самовільне збирання дикорослих плодів, горіхів, грибів та ягід на заборонених ділянках або там, де збір дозволяється тільки за лісовими квитками, було передбачено накладення штрафу:
- на громадян — від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 грн до 51 грн;
- на посадових осіб — від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 51 грн до 119 грн.
Після того, як законопроєкт №9665 набуде чинності, українцям доведеться сплатити від 425 до 850 грн.
Зокрема за збирання дикорослих плодів, горіхів, ягід з порушенням установлених строків їх збирання накладається відповідальність у вигляді накладення штрафу на суму:
- для громадян — від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумі, тобто від 425 грн до 850 грн;
- для посадових осіб — від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 1 700 грн до 5 100 грн.
Загалом закон №9665 дасть змогу забезпечити ефективний правовий захист довкілля від незаконного вирубування, пошкодження або знищення дерев та чагарників, незаконного обігу, а також посилить штраф за збір грибів, горіхів, плодів та ягід у недозволених місцях. Йдеться про об’єкти природно-заповідного фонду: національних природних парків, природних заповідників, ботанічних садів, дендрологічних парків. Тобто території, які створені для збереження біорізноманіття та охороняються як національне надбання.
Станом на 15 жовтня закон направлено на підпис президенту.
Додати коментар