Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 липня 2024
28,8 °C
небольшая облачность

Новини

Вінниця
У «Вінницяобленерго» вже розробили графіки відключень узимку
16 серпня 2023, 19:04
У «Вінницяобленерго» вже розробили графіки відключень узимку

Хоча енергетики і запевняли, що готуються до осінньо-зимового періоду та ремонтують ЛЕП та потужності, але, не викликає сумнівів, що саме енергосистема стане основною мішенню російських терористів, починаючи з жовтня. Тому, зокрема на Вінниччині, на всяк випадок, розробили графіки відключень.

«Йдеться про графік аварійного відключення споживачів (ГАВ), спеціальний графік аварійних відключень (СГАВ), а також графік погодинних відключень (ГПВ). Вони запроваджуються, як правило, в разі дефіциту генеруючої потужності, недопустимого перевантаження енергетичного устаткування, аварій в мережах операторів системи передачі та вводяться в дію згідно з розпорядженнями Міністерства енергетики України. Головна мета таких заходів – запобігання порушенню режиму роботи об’єднаної енергосистеми України, недопущення системних аварій», — йдеться у повідомленні.

Згідно запланованих заходів з підготовки до проходження нового осінньо-зимового періоду 2023-24 рр. у «Вінницяобленерго» розробили та погодили з НЕК «Укренерго» і Вінницькою ОВА дію графіків обмеження та зниження споживання електроенергії. Вони розробляються відповідно до вимог галузевих нормативних документів, а саме:

— Інструкції про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії, затвердженої наказом Міненерго вугілля від 15 жовтня 2012 р. № 654 зі змінами згідно з Наказом Міністерства енергетики №384 від 11.11.2022 р.

— Інструкції про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання

— Наказ Міністерства палива та енергетики України від 23 листопада 2006 року N 456 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства енергетики України від 14.02.2022 р. N 52.

«В разі застосування ГАВ, ГПВ чи СГАВ відповідними підрозділами Товариства вже розроблено спеціальну програму, яка передбачає справедливий недискримінаційний підхід щодо знеструмлення споживачів під час застосування обмежень електроенергії, з більш зручним і оптимальним розподілом завдання з обсягу застосування ГПВ по структурним одиницям АТ «Вінницяобленерго», — зазначають енергетики.

Щодо тривалості знеструмлення споживачів по ГПВ, то їх періодичність може коливатись від 2-х до 4-х годин з подачею електроенергії від 4-х до 2-х годин відповідно.

Зазначимо, що досить важко буде бізнесу і тим цивільним, хто пройшов минулу зиму завдяки генераторам. Адже після відміни пільг вартість пального суттєво зросла. 

Для роботи генератора на 1,6-2.0 кВТ необхідно десь пів літри бензину. При відсутності електрики 10 годин на день потреба складає 5 л., тобто за сьогоднішніми цінами 250 грн. На місяць маємо витрати у 7,5 тисяч грн. А ще потрібна заміна мастила через кожні 50 годин роботи — тобто шість замін на місяць десь по 450 мл. Всього 2.7 літри або 500-600 грн.

Дай Боже, щоб відключень не було…

 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар