Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
24 червня 2021
28,3 °C
небольшая облачность

Новини

Вінниця
У Вінниці знайшли ще частину міських підземель.
09 червня 2020, 15:19
У Вінниці знайшли ще частину міських підземель.

Дослідники вважають, що кожна з ділянок могла будуватися у відносно різні часи, але загалом складається в єдиний комплекс підземного міста.

Спільнота "Тіні Вінниця"  виявила черговий "пазл" гіпотетичної підземної магістралі у центрі Вінниці, яка пов’язувала сучасний костел Ордену капуцинів Діви Марії Ангельської, колишню синагогу 1903 року побудови та мікрорайон Єрусалимки.

Повідомляється, що днями у Вінниці виявлено ділянку підземель, яка пов’язує будинки по вулиці Червонохрестівській з територією поруч з будівлею "Укртелекому" та ТЦ Cloud.  У підвалі житлового будинку 1901 року побудови є арочний "вхід" зі сходами у підземний тунель шириною 1 метр і висотою 1,7 метр, який розташований орієнтовно на 4 метри нижче рівня асфальту проїжджої частини вулиці.

"Зважаючи на вік цегли та цементного розчину, хід з нахилом донизу було обмуровано наприкінці ХІХ – на початку ХХ сторіччя. Проте вік самого тунелю, вже звісно з’ясувати складно. Тунель облаштований вентиляційним каналом. У підземеллі можна побачити дві перегородки "царського" та радянського часів, друга з них частково розібрана. Принаймні якщо судити по віку цегли. Так от цей хід "йде" у напрямку вулиці Соборної, де і розташовані багатоповерхові будівлі ХХ - ХХІ сторічь", - йдеться в повідомленні. 

 

Фото та відео
Вбудована мініатюра
Вбудована мініатюра
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар