Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 березня 2023
10,7 °C
облачно с прояснениями

Новини

Вінниця
У Вінниці розкрили історію фейку про забруднене повітря
10 лютого 2023, 19:05
У Вінниці розкрили історію фейку про забруднене повітря

За оприлюдненою у деяких телеграм-каналах інформацією у м. Вінниці по вулиці Стеценка, 15 в атмосферному повітрі невідомою лабораторією (в повідомлені не зазначено її назву та наявність ліцензії на виконання зазначених вимірювань) зареєстровано перевищення твердих речовин в атмосферному повітрі в 13 разів понад норму та надані “відповідні рекомендації”. Історію фейку про забруднене повітря розповіли фахівці.

Всю вищевказану інформацію категорично спростували у ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». Там не проводили перевірки за цією адресою, скарг від місцевих мешканців на брудне повітря не надходило.

«На адресу ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ», що має відповідну ліцензію та здійснює соціально-гігієнічний моніторинг стану довкілля згідно з вимогами законодавства України, в тому числі атмосферного повітря, скарг від мешканців вказаного району не надходило», – йдеться у повідомленні.

Проте, фахівці виїхали на місце та зробили відповідні заміри.

«Фахівцями ЦКПХ 9 лютого 2023 року здійснено виїзд на місце за вказаною адресою та на межі житлової забудови навпроти вулиці Стеценка, 18. На момент відбору на поверхні землі, яка вкрита снігом, слідів наявності будь-яких твердих часток не зареєстровано. Зразки доставлені в лабораторію та проведено визначення наявності вмісту пилу недиференційованого за складом в них.

За результатами досліджень концентрація пилу недиференційованого за складом складає – 0,26 мг/дм(нижче межі чутливості методу), що не перевищує гранично-допустиму концентрацію (ГДК- 0,5 мг/м) згідно з вимогами наказу від 14.01.2020 року №52 “Про затвердження гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць”.
 
Шановні мешканці нашого міста та області! Тримайте спокій та довіряйте лише офіційній інформації з перевірених джерел!», – повідомляє ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар