Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
16 травня 2022
15,6 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
У Вінниці проводять сеанси реабілітації для дітей переселенців
23 березня 2022, 20:20
У Вінниці проводять сеанси реабілітації для дітей переселенцівУ Вінниці проводять сеанси реабілітації для дітей переселенців

безкоштовні сеанси реабілітації для переселенців. Фото: Суспільне

Сеанси психологічної реабілітації для переселенців проводять в одному із волонтерських центрів Вінниці. Із батьками працюють психологи, з дітьми — займаються творчістю.

Так вони можуть відволіклися від війни та відчути себе в безпеці, розповідає психолог Геннадій Чепурний.

“Дуже багато дітей-переселенців мають психологічні травми. У багатьох батьків є психологічні травми. Тут одночасно провести реабілітацію не можливо. Потрібно працювати індивідуально. Постає питання, а що можна зробити? Тому наше завдання створити умови, де вони відчують себе комфортно, щасливо, що їх люблять. Психологічна робота з батьками, що робити, як себе вести”, — говорить Геннадій Чепурний.

Фото: Суспільне

До волонтерського центру звернулася переселенка Дана із дітьми. У Вінницю приїхали з-під Чернігова, після обстрілів міста російською артилерією. Те, що побачили, каже, більше ніколи не зможе забути.

“Страшно, коли тобі на голову сиплять гради. У нас був поранений, швидка не могла приїхати. Стріляли, а ми везли його самі. Це страшно. Сидіти у погребі з дітьми, думати де приготувати їсти,як обігрітися”, — каже Дана.

Фото: Суспільне

Власниця приватної школи Олена Рокицька у волонтерському центрі навчає дітей виготовляти яскравих мʼяких зайчиків з тканини.

“Ми намагаємося робити іграшку з тканини, щоб вона не зламалася. Дитина вкладає надію, щоб ця надія не зламалася. Тому іграшка мʼяка, щоб була біля них, спала разом з ними. Я сподіваюся, що це допоможе вийти зі стану стресу і страху”, — говорить Олена Рокицька.

У ролі вихователя — вінницький учитель Олександр Музика. До війни виготовляв дитячі іграшки. Серед його розробок: казки, які оживають за допомогою смартфона, та ігрові методики для навчання.

“Важливо підтримувати наших воїнів психологічно не тільки тим, що ми робимо для них, а й для тих, кого вони захищають — це наші діти. Ті, які в себе вдома — їм легше. А ті, які приїхали, не думали про іграшки і книжки, а про те, як врятувати свою родину”, — каже Олександр Музика.

Заняття для переселенців та їхніх родин проводитимуть безкоштовно кілька разів на тиждень.

 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар