Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
28 травня 2024
21,3 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
У Вінниці побудували сонячну електростанцію для ВТК
19 жовтня 2023, 13:48
 У Вінниці побудували сонячну електростанцію для ВТК

В умовах війни та обстрілів критичної інфраструктури України, відновлювальна енергетика довела свою ефективність. Так, нещодавно на базі трамвайного депо КП «Вінницька транспортна компанія» завершило будівництво дахової сонячної електростанції загальною потужністю 100 кВт.

Встановлення СЕС дозволить зекономити значну частину електроенергії, яку споживає підприємство та зможе частково забезпечити його належну роботу під час ймовірного блекауту. Адже якісне та своєчасне обслуговування громадського транспорту – це питання безпеки та комфорту вінничан. Окрім того, ці заходи повністю відповідають Зеленому курсу, який Вінниця задекларувала на початку 2022 року.

Тимчасово виконуючий обов’язки генерального директора КП «Вінницька транспортна компанія» Олександр Нечаєв зазначає, що будівництво СЕС тривало 2 тижні. За цей час працівники підрядної організації встановили 240 панелей загальною площею 1 150 метрів квадратних.

«Встановлення електростанції дозволить забезпечити наше трамвайне депо безперебійною подачею електроенергії. З огляду на те, що взимку можуть бути проблеми в енергетичній системі України через ймовірні обстріли ворогом критичної інфраструктури, забезпечення транспортного депо джерелами відновлювальної енергетики є важливим. Адже громадський транспорт потрібно постійно обслуговувати та ремонтувати», – зазначає Олександр Нечаєв.

У департаменті транспорту та міської мобільності ВМР наголошують, що основною перевагою встановлення електростанції є економія, адже тепер трамвайне депо певною мірою зможе забезпечити себе електроенергією.

«Враховуючи, що працівники Вінницької транспортної компанії кожного дня технічно обслуговують громадський електротранспорт, то питання забезпечення підприємства електроенергією є вкрай важливим. Так, за підрахунками фахівців, встановлення СЕС дозволить, з урахуванням всіх чинників, скоротити споживання електроенергії із загальної мережі близько на 100 тисяч кВт*год в рік», – зазначає заступник директора департаменту транспорту та міської мобільності ВМР Сергій Бузниковатий.

Нагадаємо, у серпні ми повідомляли, що компанія «Аврора», розподільчий центр якої розміщений у Вінниці, завершила першу чергу будівництва сонячної електростанції. Тривають роботи по підключенню. Потужність електростанції наразі складатиме 350 кВт, у майбутньому має збільшиться до 850.

За словами заступника міського голови Андрія Очеретного, місцевий бізнес дуже потужно почав розвивати відновлювані джерела енергії саме в 2023-му, сприяючи декарбонізації економіки.

«Але зараз це ще й накладається на економічну складову, адже встановлення ВДЕ — це вигідно в економічному плані. За 2023 рік ми вже маємо понад 30 компаній, які впровадили цю систему. Загальна потужність складає понад 7 МВт і ця тенденція буде зростати й надалі», – зазначив А. Очеретний.

Він наголосив, що європейський та світовий ринки вимагають одну зі складових — готову продукцію, вироблену за рахунок зеленої енергетики. У мерії переконані, що цей шлях оберуть й інші підприємства, які займаються експортом.

Цьогоріч Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила на законодавчому рівні можливість продавати надлишки електроенергії. Відповідний механізм вже сприяє розвитку розподіленої генерації та забезпечує проведення зеленої трансформації енергетики.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар