Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
27 листопада 2021
9,7 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
У Вінниці готові безкоштовно возити пільговиків з інших громад у міському транспорті
21 січня 2021, 14:13
У Вінниці готові безкоштовно возити пільговиків з інших громад у міському транспорті

Цього року Вінницька міська рада буде відшкодовувати транспортній компанії вартість перевезення пільговиків за рахунок бюджету громади, оскільки в державному бюджеті на 2021 рік не передбачені кошти на такі відшкодування, хоча безкоштовний проїзд належить саме до державних гарантій.

Про це йшлося зустріч із представниками громадських організацій, які займаються допомогою учасникам АТО/ООС, департаментом соціальної політики Вінницької ОДА, представниками виконавчих органів міської ради та депутатом міської ради. Обговорили питання безкоштовного проїзду у громадському транспорті пільгових категорій населення, особливо мешканців інших населених пунктів області.

Враховуючи відсутність державної субвенції на компенсацію за транспортні послуги пільговикам, Вінницька міська рада прийняла рішення – на місцевому рівні надати можливість продовжити користуватись безкоштовно громадським транспортом вінничанам, які мають на це право, та зобов’язалась відшкодовувати 60 поїздок в місяць з міського бюджету.

Головним питанням, яке підіймалось під час робочої зустрічі, стало забезпечення безкоштовним проїздом пільговиків, які мешкають в інших громадах.
Голова Всеукраїнської спілки учасників АТО «Побратими України Вінницької області» Роман Смішний запропонував організувати виготовлення спеціальних карток для пільговиків Вінницької області, тоді їхні громади матимуть можливість за прикладом Вінниці компенсувати пільгові перевезення.

«Ми будемо писати звернення на Міністерство у справах ветеранів для вирішення питання відшкодування коштів, які були до цього моменту. А в дані ситуації, яка зараз склалась із проїздом у вінницькому транспорті, є пропозиція залучити до вирішення даного питання всі органи соціальної політики в кожному ОТГ, щоб до посвідчення учасників бойових дій виготовити таку картку, як ми отримали Вінниці», – сказав Роман Смішний.

Директорка КП «Вінницякартсервіс» Катерина Бабіна зазначила, що підприємство готове працювати в цьому напрямку і забезпечити всі територіальні органи Вінницької області можливістю оформлення карток на місцях, щоб людям не було потреби їхати до Вінниці.

«Наразі ми вже налагодили цю роботу в сусідніх громадах, які об’єднались із Вінницею. Підприємство «Вінницякартсервіс» готове розпочати таку саму роботу в населених пунктах області, щоб люди могли замовити пільгові картки. Минулому року ми звертались до всіх голів територіальних громад. В нас була одна зустріч, я проводила презентацію і говорила про те, що ми вже впроваджуємо е-квиток. Вони думали, що поки ми це впровадимо, пройде багато часу. Сьогодні ми просимо Вінницьку обласну державну адміністрацію запросити голів територіальних громад і провести повторно діалог та консультації щодо забезпечення своїх пільгових категорій картками для безкоштовного проїзду», – зазначила Катерина Бабіна.

Заступниця директора департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації Наталя Квят зазначила, що пропозицію виготовлення карток для пільговиків області та подальшу компенсацію з місцевих бюджетів потрібно детально опрацювати та дізнатись думку голів територіальних громад.

«Наразі Вінниця повністю забезпечувала проїзд у міському транспорті без виключення усіх пільгових категорій громадян Вінницької області. Це дуже величезні гроші. Зрозуміло, що міський бюджет не може витримати все навантаження усієї області, – зазначила Наталя Квят. – Тому це питання потрібно опрацьовувати з громадами, адже в цьому питанні мають залучатись виключно бюджети громад».

Свого часу Вінниця запровадила додаткові муніципальні пільги учасникам АТО/ООС міста.

Крім надання безкоштовного проїзду, міська рада в рамках муніципальних програм, які є суто міською ініціативою, надає учасникам АТО/ООС додаткові пільги і матеріальну допомогу. Більшість цих інструментів були запроваджені ще у 2014 та 2015 роках.
Зокрема, це виплати матеріальної допомоги учасникам бойових дій та членам сімей загиблих. Додаткові, до встановлених законодавством, пільги в оплаті за житлово-комунальні послуги сім’ям загиблих (50%), безкоштовні послуги для учасників бойових дій в Муніципальному діагностичному центрі, пільги на стоматологічні послуги та фінансова підтримка громадських організацій атовців та інші.

У 2020-му році на ці міські пільги і допомоги для учасників АТО/ООС було виділено 4,8 млн грн, на 2021 рік передбачено – 6,7 млн грн.
93% учасників АТО/ООС здійснюють за місяць до 60 поїздок.

Якщо взяти статистику поїздок за грудень 2020 року по категоріях ветеранів війни, учасників АТО, військової служби та інших, то послугами громадського транспорту скористалось більше 3,5 тисяч вінничан цих категорій.

Електронний квиток дозволяє вести чіткий облік пасажирів, в тому числі і пільгових категорій, за поїздки яких ВТК отримує компенсацію з бюджету громади. А це важливе питання прозорості використання бюджетних коштів. За поїздки у грудні саме цих категорій пільговиків компенсація складає 356,5 тис. грн. На рік це буде майже 4,3 млн грн. Після закінчення карантинних обмеження, розмір компенсації буде більшим.
Статистика користування муніципальним транспортом учасників АТО/ООС у грудні демонструє, що з усіх учасників бойових дій 80% зафіксували до 40 поїздок на місяць, ще 13% – до 60 поїздок, і лише 7% учасників бойових дій користувались транспортом понад 60 разів на місяць.

Варто зазначити, що з 1 лютого пересадка з одного виду транспорту на інший протягом однієї години буде рахуватись як одна поїздка. Враховуючи те, що довжина маршрутів транспорту коливається від 24 хв до 57 хв, пересадка в 60 хв забезпечує перетин міста у прямому та зворотному напрямках.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар