Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
06 липня 2022
30,5 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
У центрі Вінниці біля пляжу Кумбари планують зробити зону з басейнами і дерев’яними пірсами на річці Південний Буг
10 січня 2022, 11:53
У центрі Вінниці біля пляжу Кумбари планують зробити зону з басейнами і дерев’яними пірсами на річці Південний Буг

У Вінниці оголосили про проведення громадського обговорення щодо містобудівної документації – «Детального плану території, обмеженої вулицею В'ячеслава Чорновола, Крутим узвозом, межею існуючої громадської забудови, вулицею Миколи Оводова та річкою Південний Буг у м. Вінниці».

Оголошення опубліковано на сайті міської ради.

Йдеться про територію на березі річки Південний Буг – між Київським мостом, вулицею Крутий узвіз і парком «Кумбари», де збереглись старовинні сходи, спроектовані архітектором Артиновим. У минулому столітті там був гарний парк, а з 2000-х років територія схилів Південного Бугу занедбана, сходи руйнуються.

На березі Південного Бугу планують облаштувати три басейни, роздяганні, навіс, спостережну вишку, кафе, невелику парковку на 8 авто. Також планується пляж з добудовою дерев’яних пірсів, які виходять у річку.

«Пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі департаментом правової політики та якості Вінницької міської ради за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 59, каб. 710, тел. 59-51-55, 59-51-59, або за допомогою електронної пошти: info@vmr.gov.ua до 07 лютого 2022 року включно. У повідомленнях вказуються прізвища, імена, по батькові, місце проживання та ставиться особистий підпис фізичної особи. Юридичні особи подають пропозиції із зазначенням найменування та місцезнаходження юридичної особи. Анонімні пропозиції не розглядаються. Громадське обговорення триватиме протягом 1 місяця з моменту опублікування даного оголошення», - зазначено в оголошенні міської ради.

Пляж на Кумбарах в 1960-х роках

Пляж на Кумбарах в 2018 році

2022 рік

Територія парку «Кумбари»

1960-роки

Будинок «Кумбари» - це пам’ятка архітектури 1913 року. Вінницький будинок одеського купця грецького походження А. Кумбарі розташований на території маєтку, придбаного ним в 1894 р На прізвище господаря ця місцевість на високому березі Південного Бугу з тих пір носить назву Кумбари. Будівля в стилі модерн побудована в 1913 р за проектом архітектора Г. Артинова для дружини Кумбарі. При будівництві вперше у Вінниці була застосована технологія бетонної заливки. Від будинку до берега річки спускаються довгі сходи, спроектована тим же архітектором, генерал-лейтенантом військово-інженерної служби.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар