Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
19 жовтня 2021
8,6 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
Трояндові поля на Вінниччині. «Королеву квітів» вирощують для садів України, Франції, Німеччини та Австрії
28 липня 2021, 18:16
Трояндові поля на Вінниччині. «Королеву квітів» вирощують для садів України, Франції, Німеччини та Австрії

Мільйони троянд зацвіли у Вінницькому районі – червоні, рожеві, фіолетові, білі, жовті, пурпурові... Неймовірна краса і аромат. Фактично всі види вирощують на Вінниччині і потім «королева квітів» прикрашає сади українців, німців, французів, австрійців.

«В нас в переліку є – чайно-гібридні, плетисті, флорібунда, поліантові, мініатюрні, грунтопокривні, паркові, тобто всі види. Якщо три роки тому під троянду було виділено 12 гектарів землі, то зараз площу збільшили. 7 гектарів - поле троянд і 7 гектарів – підщепи до троянди (шипшина – ред.)», - говорить генеральний директор ТОВ СП «ДекоПлант» Олександр Дусанюк.

Троянду вирощують в дворічному циклі. Перший рік висаджують підщепу, на ню щеплюють культурне вічко троянди, і вже на наступний рік отримують троянду. Використовується спеціальна сортова шипшина, яку багато років поспіль завозять з Польщі або Голландії. Потім готову до висаджування рослину продають в садових центрах та супермаркетах України і Європи.

 

 

Епідемія коронавірусу внесла свої корективи в трояндовий бізнес.

«На жаль, так співпало, що основні карантинні обмеження, як минулого року, та і цього року, були на початку весни. Березень – квітень для нас надто важливі місяці. Тому що в цей період якраз люди купують саджанці, а ми відповідно відвантажуємо саджанці в супермаркети. А так як частина супермаркетів, особливо господарського напрямку, були зачинені, відповідно, продажів здійснювати ми не могли. Це все відобразилось на зменшенні обсягів продажу. Ми вжили певні заходи стосовно економії коштів, випробування ми пройшли нормально. Але фактично стоїмо на місці і минулий рік і цей рік. Тому що раніше ми, зазвичай, інвестували в розвиток виробництва. Цього року наша задача була підтримати колектив, не звільняти людей. Ми з цим справились. Колектив зберегли», - говорить Олександр Дусанюк.

Якщо в Україні під час локдауну продажі рослин «заморозились», то в Європі такий самий бізнес приносив прибутки – люди купували саджанці, як ніколи раніше.

«В нас три голландці у співзасновниках є і двоє з них задіяні в такому ж бізнесі як і ми. Тобто займаються саджанцями, виробництвом і торгівлею. Вони розповідали, що цього року попит був дуже високий. По перше люди нікуди не їхали, лишались в країні. По друге, наприклад в Голландії, існувало обмеження на відвідування садових центрів, і якщо раніше люди приходили як на екскурсію, подивитись, прогулятись, якусь можливо купити дрібницю, то в період пандемії люди ціленаправлено приїжджали щоб купувати саджанці. За інформацією наших голландських партнерів, в садовому центрі, який не далеко від них знаходиться, середній чек цієї весни виріс втричі, порівняно з минулим роком.

Для наших європейських колег ця пандемія «зіграла на руку». Вони відмічають, що весна 2021 року одна з найкращих за їх історію роботи», - розповідає Олександр Дусанюк.

ТОВ СП «ДекоПлант» спільне Україно-Голландське підприємство займається вирощуванням в Україні троянд, ягідних культур та плодових дерев з 2003 року. Троянди, малину, смородину та інші саджанці ягід експортують до Польщі, звідти вже по інших країнах ЄС.

«Один з наших співзасновників голландець. В нього є компанія в Польщі, там є виробнича база і звідти вони вже продають по всій Європі. Наші саджанці продають у Великобританії, Франції, Німеччині, Австрії», - розповідає генеральний директор.

Частка експорту на Європу складає 5-10% від загального обсягу. Якщо раніше експортували плодові дерева, то зараз в основному троянду.

«В Євросоюзі була прийнята директива, яка забороняє експортувати велику частину рослин. Зокрема, два роки тому ми почали експортувати плодові дерева до ЄС і минулої зими ця директива вступила в силу. Плодові дерева та багато ягідних культур не можна більше експортувати в Євросоюз», - каже Олександр Дусанюк.

Тож троянда – основний товар для експорту.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар