Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 липня 2024
25,6 °C
дождь

Новини

Вінниця
Сучасні технології в мистецтві: у Вінниці відкрили виставку «Коцюбинський очима штучного інтелекту»
08 липня 2024, 15:05
Сучасні технології в мистецтві: у Вінниці відкрили виставку «Коцюбинський очима штучного інтелекту»

У виставковій залі Вінницького літературно-меморіального музею М.М. Коцюбинського відбулась презентація проєкту музею Коцюбинського та Мартина Якуба «Коцюбинський очима штучного інтелекту». До експозиції увійшли 10 фоторобіт, які репрезентують різні віхи життя і творчості Сонцелюба. Переважна більшість із них ілюструє вінницький період.

Перший заступник директора департаменту культури Вінницької міської ради Олексій Циганков зазначив, що виставка організована в межах заходів Року Коцюбинського #2024РікКоцюбинського та виконання Стратегії розвитку культури Вінницької міської територіальної громади, яка відбувається в рамках проєкту #EU4Culture, і фінансується Європейським Союзом та реалізовується Goethe-Institut Ukraine.

«Постать Михайла Коцюбинського є важливою не лише для Вінниці, а й для всієї країни. Завдяки Мартину Якубу вдалося створити ексклюзивну виставку, доповнивши невеликий музейний фонд зі світлинами відомого письменника. Це перший проєкт із використанням штучного інтелекту, що дозволяє переосмислити час, в якому жив Коцюбинський, і надихнути інших на роботу з українськими геніями. Впевнені, що експозиція нікого не залишить байдужим, буде цікаво кожному. Адже тут можна подивитись на Коцюбинського в дитячому віці, письменника-мандрівника, модника того часу», – підкреслює Олексій Циганков.

Як розповіли організатори мистецького проєкту, його ідея полягала у створенні неіснуючих світлин Михайла Коцюбинського, сформованих на основі спогадів письменника. Це стало можливим завдяки штучному інтелекту, використання якого останнім часом стає все популярнішим та якіснішим, а результат – більш деталізованим та художнім.

За словами директорки музею Коцюбинського Лариси Кравченко, вони розпочали співпрацю із Мартином Якубом у березні.

«У сучасному світі, де технології швидко розвиваються, таке мистецтво є важливим інструментом для збереження історичної пам'яті та культурної ідентичності. Ми для цієї серії робіт надали спогади самого Михайла Коцюбинського, деякі згадки щодо образу ми черпали з листування письменника з його дружиною, друзями тощо. Наприклад, у нас немає фотографії, де Коцюбинський у вишиванці, але завдяки штучному інтелекту, наданим архівним джерелам ми тепер її маємо», – резюмує Лариса Кравченко.

А Мартин Якуб розповів, що під час створення робіт надихався передусім вінницьким періодом життєпису письменника. Позаяк саме тут він сформувався як талановитий літератор.

«Вивчаючи його біографію, я довго працював над тим, щоб передати не лише зовнішність Коцюбинського, а й його характер. Ці світлини дозволяють зануритися в історію, побачити та відчути моменти, які формували його як митця і людину. Виставка у музеї Коцюбинського у Вінниці є не просто показом робіт, а й своєрідним містком між минулим та сучасністю, що допомагає зберегти нашу культурну спадщину для майбутніх поколінь. Щиро сподіваюся, що відвідувачі знайдуть для себе щось нове та надихаюче, і це спонукатиме їх до глибшого вивчення української літератури та історії», – підкреслив Мартин Якуб.

Виставка у музеї Коцюбинського експонуватиметься до 22 липня.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар