Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 липня 2024
25,6 °C
дождь

Новини

Вінниця
Що подивитися у Вінниці восени: найкращі місця для прогулянок
22 вересня 2023, 11:09
Що подивитися у Вінниці восени: найкращі місця для прогулянок

Вінниця прекрасна в будь-яку пору року, проте восени тут особливо приємно відпочивати, гуляти та насолоджуватися барвистими пейзажами. Для охочих краще ознайомитися з перлиною Південного Бугу ми склали особливий маршрут місцями, які варті вашої уваги.

Рекомендуємо почати прогулянку з водонапірної башти, яка знаходиться у самому серці міста. В різні періоди найвища вежа Вінниці також слугувала поліційною та пожежною каланчею — тобто пунктом спостереження. Після Другої світової війни, коли житла не вистачало, у споруді облаштували помешкання: кожен поверх слугував однією квартирою. Зараз тут знаходиться частина експозиції краєзнавчого музею.

Що подивитися у Вінниці восени: найкращі місця для прогулянок

Пройшовши трохи далі ви натрапите на найгарнішу будівлю історичного центру – колишній готель "Савой", де в наші дні знаходиться суд. За словами перших постояльців, навіть Київ на той час не міг похвалитись таким житлом. Це була перша споруда в місті, де був ліфт, централізоване водопостачання та каналізація, і все це у 1913 році. До речі, саме перед входом в готель зʼявилася перша асфальтована ділянка дороги.

Далі можна відправитись до головної водної артерії краю – Південного Бугу. Для цього пропонуємо спуститись камʼяними сходами на Кумбарах. Це місце має дуже цікаву історію: колись багатий одеський купець – Олександр Кумбарі – купив землю в цьому районі та побудував будинок. Подейкують, що він також самовільно зайняв частину території біля річки, але міська влада виграла в торговця суд та облаштувала там парк з альтанками, лавками, набережною зоною для відпочинку та сходами до води, звідки курсував паром на протилежний берег.

Продовжуйте досліджувати Вінницю в її найдавніших районах – Верхній та Нижній Єрусалимках. У ХVI-XVII століттях тут було відведено землі для єврейської громади, таким чином з міста планували зробити торговий осередок.

Що подивитися у Вінниці восени: найкращі місця для прогулянок

Теперішній історичний центр називають Верхньою Єрусалимкою, де оселялися багаті євреї, водночас як ділянки біля річки віддавалися біднякам. Чому такі привабливі місця на березі відводилися малозабезпеченим? Це пов'язано з тогочасною відсутністю каналізації, через що всі нечистоти з районів, розташованих на підвищенні, стікали вниз до річки.

Щоб побачити атмосферу цих кварталів, зверніть в будь-який провулок з вулиці Соборної, де на вас чекають старі цегляні будинки, часто із розкішними сходами до вхідних дверей і дерев'яними добудовами.

Не пропустіть готель "Франція", що в кінці ХІХ століття був збудований підданою Австро-Угорської імперії Євгенією Прунмаєр. Спочатку будівля слугувала як прибутковий будинок, а пізніше її переобладнали під готель, оскільки ця справа приносила більше вигоди. Нині поруч із повністю відреставрованим готелем, ви зустріне статую його засновниці. До речі, на цій локації прийнято загадувати бажання, дотримуючись певних ритуалів: потріть каблучку, якщо хочете скоро заручитись, а як потерти гаманець – це принесе вам швидке збагачення.

Навпроти готелю знаходиться площа Ліверпуль, на якій розташовані фігури учасників знаменитого гурту "The Beatles". Яке відношення відома четвірка має до Віннниці? Все завдяки грі слів. Колись в цьому сквері знаходився кіоск, де продавали пиріжки з лівером, тому і майданчик отримав аналогічне прізвисько. Сучасна влада вирішила "допрацювати" цю назву та зробити локацію ще однією родзинкою міста.

Далі ви побачите витончену жовту будівлю – це колишнє реальне училище для хлопчиків. Тут навчався та складав іспити на спеціальність народного вчителя Михайло Коцюбинський, для якого Вінниця є малою батьківщиною. А через дорогу розташована будівля жіночої гімназії, де раніше здобували освіту дівчата різного походження: як дворянки, так і селянки.

Що подивитися у Вінниці восени: найкращі місця для прогулянок

Пройдіть далі, щоб дослідити Вінницькі мури, які у ХVІІ столітті виконували функцію оборонних валів від набігів татар. Вони зведені навколо двох церков: монастиря Єзуїтів та Домініканського костелу.

Ще одна захоплююча локація для поціновувачів пригод – катакомби Капуцинів. Колись монахи варили пиво та зберігали його у підвалах монастиря. На жаль радянська влада зробила з резиденції комунальні квартири, а історичний підвал перетворили на бункер для можновладців. Для цього аркові кам'яні стелі замурували товстими бетонними плитами, а підлогу залили 1,5 метровим шаром бетону, поховавши старовинні печі. В наші дні монахи вручну розбирають бетон, щоб реставрувати оригінальні приміщення пивоварень.

 

Далі рекомендуємо відвідати колишній Домініканський костел, який зараз є Свято-Преображенським собором. Тут можна піднятися гвинтовими сходами 18-го століття на дзвіницю та подивитися на панораму міста.

Що подивитися у Вінниці восени: найкращі місця для прогулянок

Після насиченої прогулянки можна розслабитись та перепочити в одному з закладів міста. Завершіть мандрівку, відвідавши знамените світло-музичне шоу плаваючих фонтанів на набережній Рошен.

Вінниця – це місто, яке залишить у вас незабутні враження та запам’ятається своєю неординарною історією. Відправляйтесь в подорож та досліджуйте незвідані досі куточки України.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар