Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 жовтня 2021
9,2 °C
ясно

Новини

Вінниця
При Вінницькій обласній Раді буде створено Координаційну раду з питань молодіжної політики
25 березня 2021, 14:29
При Вінницькій обласній Раді буде створено Координаційну раду з питань молодіжної політики

24 березня на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради була презентована концепція створення Координаційної ради з питань молодіжної політики, яка має стати інструментом ефективної взаємодії між місцевим самоврядуванням Вінниччини та молоддю. Проєкт представила радниця голови обласної Ради з питань молодіжної політики Ірина Лозова.

– Врахувавши інтереси молоді в процесі ухвалення управлінських рішень в громадах, ми допоможемо молодим землякам усвідомити, що реалізувати себе цілком реально не лише у столиці чи за кордоном – успіху можна досягти й у власній громаді, – переконана ініціаторка створення нового дорадчого органу. – Запорука успішної взаємодії влади й молоді полягає у готовності до конструктивного діалогу і відповідальності за ухвалені рішення.

Понад чверть населення Вінниччини становить молодь – це близько 395 тисяч осіб. Ірина Лозова звернула увагу на те, що молодіжна проблематика повинна бути у центрі уваги обласної влади й для цього молодь має бути інтегрованою до алгоритму ухвалення рішень.

За задумом ініціаторів створення дорадчого органу, Координаційна рада з питань молодіжної політики складатиметься з осіб, яких визначить кожна територіальна громада, адже саме їм найкраще відома проблематика свого села, селища чи міста. Це дозволить враховувати інтереси кожної громади, ініціювати зважені рішення. Обов`язковими умовами для претендентів стануть наявність вищої освіти та успішний досвід реалізації громадських проєктів у молодіжній сфері.

Першочерговими завданнями новоствореного органу стануть:

– забезпечення взаємодії й координації роботи органів місцевого самоврядування Вінниччини у сфері молодіжної політики;

– участь в реалізації проєктів, передбачених Стратегією збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на 2020-2027 рр. та обласної цільової соціальної програми «Молодь Вінниччини» на 2021-2025 рр.

– підтримка ініціатив інституцій громадянського суспільства молодіжного спрямування та реалізації заходів у цій сфері на території Вінницької області;

– здійснення інформаційно-просвітницької діяльності у сфері розвитку молоді.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що Координаційна рада з питань молодіжної політики при Вінницькій обласній Раді цілком спроможна стати ефективним інструментом взаємодії між місцевим самоврядування і молодіжною громадою.

– Якщо молодіжний актив готовий взяти на себе відповідальність за ініційовані рішення, це може стати переконливим аргументом для молоді не полишати власну громаду, а власним розумом і власними руками перетворити її на комфортне середовище – для себе і своїх дітей, – зауважив Вячеслав Соколовий. – Тепер співпраця самоврядування Вінниччини з молодою громадою має вийти на якісно новий рівень.

Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради рекомендувала виконавчому апарату обласної Ради розробити проєкт рішення обласної Ради та положення про Координаційну раду з питань молодіжної політики при Вінницькій обласній Раді 8 скликання із подальшим винесенням та затвердженням на сесії обласної Ради. Також рекомендовано головам районних рад, головам територіальних громад області заслухати на засіданнях координаційних рад з питань місцевого самоврядування інформацію щодо реалізації державної молодіжної політики в територіальних громадах області.
 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар