Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
07 лютого 2023
-3,4 °C
небольшой снег

Новини

Вінниця
Переселенець із Херсону почав розвивати на Вінниччині панкратіон і грепплінг
16 вересня 2022, 17:58
Переселенець із Херсону почав розвивати на Вінниччині панкратіон і грепплінг

Єгор Лебідь — майстер спорту України, володар коричневого тренерського поясу (він одразу перед чорним) із бразильського джиу-джитсу. До війни він був керівником херсонського спортивного клубу бойових мистецтв «Катран» та водночас головою Херсонської обласної федерації грепплінгу і джиу-джитсу. Тепер 30-річний вимушений переселенець розвиває єдиноборства у Вінниці.

Як спортсмен, Єгор Лебідь був призером чемпіонату України. Але останнім часом він сконцентрувався виключно на тренерській та адміністративній роботі. Підготував чотирьох чемпіонів Європи та призера чемпіонату світу із бразильського джиу-джитсу (БДД).

Нещодавно вимушений переселенець із Херсону започаткував у Вінниці клуб БДД і грепплінгу. Паралельно він готує спортсменів до виступів в інших видах єдиноборств. Єгор нещодавно очолив обласний відокремлений обласний підрозділ Всеукраїнської федерації панкратіону і грепплінгу. Вже є певні успіхи в цих видах навіть на загальнодержавному рівні.

У Чернівцях днями фінішував чемпіонат України з панкратіону і грепплінгу серед дорослих і всеукраїнський турнір серед юніорів. Нашу команду, окрім Єгора Лебедя, до змагань готували ще три тренери: Володимир Соляр, Сергій Городівський і Олексій Шклярук. До неї увійшли 11 спортсменів — із Хмільника, Тульчина і Вінниці.

Вінничани все ж здобули вісім нагород, половина із яких – золоті. Серед чоловіків двічі чемпіоном став Вадим Сакал (в розділах «традішн» і «фулл»). Серед юніорів Анастасія Городівська виявилася першою в розділі «фулл», а Володимир Бойчук отримав золото в розділі «традішн» і срібло в розділі «фулл». Срібну нагороду виграв Дмитро Гусарєв, а бронзові — Андрій Мороз і Костянтин Єкімцов (всі троє — в розділі «фулл»).

«Також відмічу найстаршого представника Вінницької області — Дмитра Мельника. У свої 34 роки він гідно боровся на килимі проти більш молодих суперників. Але трішки не вистачило до медалі», — зазначив Єгор Лебідь.

Всі нагороди вінничан здобуті у боротьба панкратіон. У грепплінгу виступав лише один наш спортсмен.
***
Грепплінг (від англ. «grapple» — зчеплення, абордажний крюк, боротьба на короткій дистанції. Це комплексний вид боротьби, в основі якого лежить позиційне маневрування двох спортсменів. Кожен із них за допомогою больових і задушливих прийомів намагається підкорити суперника, а також набрати більшу кількість очок шляхом звалювань, захоплень, кидків, переворотів, підніжок, підсічок тощо. Грепплінг є боротьбою на підкорення, тобто основна мета — це примус суперника до здачі. Ударна техніка в грепплінгу суворо заборонена.

Панкратіон (від грец. pan — «усе» і «kratos» — сила, міць). Давньогрецьке бойове мистецтво. Поєднує в собі елементи боротьби та кулачного бою. Тобто фактично це різновид змішаних єдиноборств.

 

 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар