Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 травня 2022
14,0 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
Обличчям патріотичного фотопроєкту на Вінниччині стала донька ветерана
12 жовтня 2021, 15:03
Обличчям патріотичного фотопроєкту на Вінниччині стала донька ветерана

Напередодні Дня захисників і захисниць України в школах Вінниччини відбуваються Уроки мужності. На них до старшокласників Козятина та Калинівки завітали представники Інституту національної пам’яті, Міністерства ветеранів та Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат».

У Козятині Богдан Галайко, начальник Центрального міжрегіонального відділу УІНП, розповів про свята, які відзначаються 14 жовтня. Зокрема, і про день створення Української Повстанської армії.

– Боротьба українців за створення Держави розпочалась 100 років тому, коли з’явилась Українська Народна Республіка. Проте українці програли,  – зазначив він. – Відтоді за Українську державність боролись цілі покоління. Одним із етапів боротьби за незалежність стала Друга світова війна, коли єдиною силою, що боролась проти двох тоталітарних режимів, була Українська Повстанська армія. Її боротьба була успішною і велась по всій території України.

Наголосив Богдан Галайко і на тому, що боротьба за суверенітет України триває й сьогодні. Сотні хлопців і дівчат, трохи старші від присутніх у залі, зі зброєю в руках захищають мирне та вільне життя українців.

Окрім того, у Козятинському будинку культури презентовано виставку, присвячену історії Української повстанської армії, та фотопроєкт «Я став на захист України заради мирного життя».

Як розповіла  Інна Наумова, завідувач сектору по роботі та соціальній підтримці воїнів АТО та членів їхніх сімей Козятинської міської ради, до участі у фотопроєкті залучили козятинських ветеранів україно-російської війни та їхні родини. Основна ідея виставки – показати мирне життя, заради якого українські воїни зупинили ворога на сході й відстояли мир.

– Обличчям проєкту стала Ярина – донька ветерана Олексія Коротєєва. Усі світлини – надихаючі, сповнені любові та  надії. Хлопці повернулись додому, до своїх родин, до того життя, яке вони захищали на фронті.  І хоча війна триває, українці показали Росії, що здатні чинити опір, що ми не відступимо і не віддамо рідної землі, – зазначила мати загиблого захисника Інна Наумова.

Незабаром фотопроєкт «Я став на захист України заради мирного життя» мають презентувати у вінницькому центрі  «Квадрат».

У Калинівці ж зі старшокласниками на Уроці мужності ділився своїм досвідом ветеран російсько-української війни Володимир Сироватко, голова відділу Міністерства ветеранів України у Вінницькій області.  Учні жваво запитували ветерана про те, що їх цікавило. Відповідаючи на напрочуд глибокі та серйозні запитання школярів Володимир був максимально відвертий, розповівши і про власний бойовий шлях.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар