Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
08 травня 2021
6,9 °C
дождь

Новини

Вінниця
Нові дороги, ТЦ і парковки. Ухвалили план перебудови району М’ясокомбінату
12 лютого 2020, 10:01
Нові дороги, ТЦ і парковки. Ухвалили план перебудови району М’ясокомбінату

На промзони Хімпрому та м’ясокомбінату очікують масштабні перетворення. Буде два торгових центри замість беконки, на Привокзальній — трамвайне кільце. Розбудують дорожню мережу та створять майже 3000 паркомісць. Залишиться місце і під сквери. Саме у такій варіації ухвалили план розбудови району 43 вінничанина, які були присутні на громадських слуханнях.

У Вінниці, 27 січня, пройшли громадські слухання щодо Детального плану території між вулицею Янгеля, площею Привокзальною, залізничними коліями та вулицею Пікуса.  Учасниками слухань стали 43 мешканці міста, міські чиновники, представники залізниці. А днями, на сайті міськради опублікували протокол зборів, з якого дізналися як забудують цей квартал та зауваження місцевих жителів.

Два ТЦ від «Епіцентру»

Представник «Вінницького муніципального центру містобудування та архітектури» Олександр Галіброда розказав, що детальний план покриває територію, площею 45,65 гектара. План розробили таким чином, щоб його реалізація не заважала майбутньому спорудженню вантового мосту між вулицями Ватутіна і Янгеля. «На території колишнього м’ясокомбінату планується будівництво торгового, а також багатофункціонального ТРЦ. Торговий центр — одноповерхова будівля площею 2,6 гектара, ТРЦ — двоповерховий багатофункціональний заклад, площею 2,7 гектара. У багатофункціональному ТРЦ буде облаштовано 1120 парковок у підземному паркінгу», — говорив проектувальник.

Демонтаж споруд м’ясокомбінату та подальшу забудову роблять за замовленням нового власника — товариства «Епіцентр-К». Вони викупили у міста землю, площею 12 гектарів, де крім двох ТЦ будуть зелені сквери та ще понад відкритих 400 паркомісць.
 

Розбудова доріг та заміна колій

Детальним планом, що повідомляли на слуханнях, запланували розвиток дорожньої мережі у тому районі: вулиця Пікуса (колишня Папаніна) буде з’єднана з вулицею Янгеля (колишня Фрунзе); у перспективі вулиця Героїв Крут (колишня Червоних курсантів) буде продовжена до перетину з Батозькою (колишня Кірова); внутрішньоквартальні проїзди залишаться по вулиці Запорожця, а також біля ТЦ «Квартал»;

У планах міської влади є розширення дороги на Батозькій та реконструкція колії, яку хочуть змістити на 4-5 метрів у бік до м’ясокомбінату. «Планується реконструкція площі Привокзальна, розворотне трамвайне кільце буде перенесено на площу та ув’язане з майбутнім трамваєм на проспекті Коцюбинського», — зазначав проектувальник Олександр Галіброда.

На нинішньому місці розворотного кільця, що на початку Батозької, збудують 4-поверховий паркінг на 700 місць. Бо після реконструкції на Привокзальній площі залишиться 20-25 відкритих паркомісць. Після реалізації усіх змін щодо дорожньої мережі у кварталі між Янгеля — залізничними коліями — площею Привокзальною та Пікуса має бути 2974 паркомісця.

Замість складів — нове житло

На нинішню виробничу зону в цьому районі очікує ревіталізація — зміна призначення землі та будівель промзони з метою залучити інвестиції. «Територія м’ясокомбінату була занедбана, зараз вона розчищається і можливість привести її до ладу. З іншого боку вулиці Батозької є значні промислові території, на яких нині не працюють, їх використання не раціональне», — представник департаменту архітектури та містобудування міськради Юрій Самойленко.

Тому після того як завершиться ревіталізація, за планом чиновників залишаться тільки виробнича будівля, склади в районі головного корпусу «Вінницького агрегатного заводу» і споруди «Вінницятрансприлад». Водночас, запланована житлова забудова: «Чотири 6-поверхових будинки будуть побудовані за спортивним комплексом «Нокаут» і новим муніципальним житловим будинком, на території існуючих складів», — говорив представник «Вінницького муніципального центру містобудування та архітектури» Олександр Галіброда. Проектувальник додав, що існуючі житлові будинки залишаються. Орієнтовна відстань від них до новобудів — 25-30 метрів. І на кінець презентації чиновники зазначили, що зараз усе це є намірами, на які потрібно розроблять окремі проекти з кошторисами. 

Реалізацію цього масштабного проекту розбили на два етапи. Територію, яку займає «Епіцентр», вулицю Батозьку з площею Привокзальною хочуть повністю оновити за 3-7 років. Західна сторона Детального плану — ревіталізація виробничих зон, розбудова доріг, забудова новим житлом — має бути реалізована протягом 15-25 років.

Є зауваження

Вінничани зауважили, що потрібно перенести будівлю «Реквієму», адже заклад такого характеру не повинен бути в житловій забудові. Зазначали, що трамвай вздовж всього проспекту Коцюбинського створить транспортний колапс. А забудова нових багатоповерхівок у районі вулиці Запорожця негативно вплине на радянську житлову забудову, якій не менше 70-80 років. «За результатами обговорення, учасники громадських слухань одноголосно прийняли таку резолюцію: «Рекомендувати погодження містобудівної документації за умови врахування зауважень та пропозицій, висловлених в ході громадських слухань», — повідомляють на сайті міськради. Повністю ознайомитися з текстом протоколу можна за цим посиланням. Проспект Коцюбинського, нагадаємо, збираються також реконструювати. За планом чиновників, вздовж усієї магістралі поїде трамвай.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар