Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
31 липня 2021
27,6 °C
ясно

Новини

Вінниця
Не масло, а лише назва: АМКУ оштрафував 5 молокозаводів на 30 мільйонів за обман. В списку виробник з Вінниччини
11 листопада 2020, 14:14
Не масло, а лише назва: АМКУ оштрафував 5 молокозаводів на 30 мільйонів за обман. В списку виробник з Вінниччини

Антимонопольним комітетом виявлено ряд недобросовісних виробників, які виготовляли суміші з невідомими складниками та при цьому називали продукт «маслом». 10 листопада, рішеннями АМКУ були накладені штрафи на недобросовісних виробників. В деяких випадках вміст немолочних та рослинних жирів сягав 90-100%. Подібне «немасло», окрім продажу у магазинах та на оптових ринках, постачалось через систему публічних закупівель у школи, дитсадки, інтернати, лікарні.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Вершкове масло є товаром повсякденного вжитку, тож соціальна значимість питання його фальсифікації надважлива. Ринок вершкового масла України є висококонкурентним. На ньому представлені як вітчизняні, так і зарубіжні виробники. Відповідно до держстандарту (ДСТУ 4399:2005) масло повинно містити в своєму складі виключно молочний жир. Будь-які інші домішки – такі, як рослинний жир – одразу позбавляють продукт назви «вершкове масло».

Використовуючи назви «солодковершкове масло» на продукції, що містить немолочні та рослинні жири, виробники поширювали інформацію, яка вводить в оману споживачів. Окрім того, це могло надати їм неправомірні конкурентні переваги. А все це є порушенням ЗУ «Про захист від недобросовісної конкуренції». 10 листопада, рішеннями АМКУ були накладені ш

трафи на таких недобросовісних виробників:

  • ТОВ «Богодухівський молзавод» (Харківська обл.) – 20,6 млн грн
  • ТОВ «Малороганський молочний завод» (Харківська обл.) – 4,4 млн грн
  • ТОВ «Гайсинський молокозавод» (Вінницька обл.) – 3,6 млн грн
  • ПП «Сімол» (Київська обл.) – 1 млн грн
Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар