Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 травня 2024
20,8 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
На Вінничині обрядовий хліб потрапив до списку нематеріальної культурної спадщини України
23 лютого 2023, 17:38
На Вінничині обрядовий хліб потрапив до списку нематеріальної культурної спадщини України

Традиційний обрядовий хліб Вінниччини визнано об’єктом нематеріальної культурної спадщини України. «Традиційний обрядовий хліб Вінниччини визнано нематеріальною культурною спадщиною України! Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 525 від 23 грудня 2022 року до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини увійшов елемент «Традиційний обрядовий хліб Вінниччини», – написав Борзов на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, у кожному українському селі є господині, які печуть хліб та короваї. Але саме на Вінниччині збереглись унікальні традиції випікання короваїв, паляниць та інших видів хліба.

Носіями елемента «Традиція випікання обрядових хлібів на Вінниччині» не є якась одна громада. Він поширений по території всієї Вінницької області у родинах. Про це зазначають в Українському центрі культурних досліджень.

Про це свідчать експедиції, проведені в 1985-2019 за участю фахівців обласного центру народної творчості, Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України та зібрані польові матеріали кандидата історичних наук, етнографа-науковця Світлани Творун з м.Вінниці.

В результаті досліджень на Вінниччині виявлено понад 100 унікальних видів обрядової випічки, яка має свою особливість і сакральну цінність та користується великим попитом й донині.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар