Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
30 червня 2022
29,2 °C
ясно

Новини

Вінниця
На Вінниччині знову розквітають каштани. Хронологія аномального цвітіння дерев по області
27 серпня 2021, 16:07
На Вінниччині знову розквітають каштани. Хронологія аномального цвітіння дерев по області

Вінниччина з кожним роком все частіше звикає до аномального цвітіння дерев восени та взимку. Нині знову вже почали квітнути каштани. Ми ж вам пропонуємо не тільки подивитися на фото, яке зробили жителі села Ситківці, а й пригадати, коли, де і які дерева здивували нас своїм цвітінням.

27 серпня у селі Ситківці на Вінниччині, місцеві жителі помітили на одному з дерев, що по вулиці Заводській, повторно за цей рік почав квітнути каштан. Фотодоказ цього виклали у соціальні мережі.

«Ну, що ж, хтось готується до осені, а на вулиці Заводській, що у Ситківцях, зацвіли каштани. На фоні пожовклого, опалого листя каштану, видніються білі «свічки» з молодим листям. Екологи осіннє цвітіння дерев пояснюють, як реакцію на стресові умови – зміни клімату, спекотне. А з певним зниженням температури каштани розквітнули, сприйнявши осінь за псевдо весну», - розповіла місцева жителька Олена Марчук.

Нагадаємо, чи не кожної осені у Вінниці й дійсно повторно починають квітнути каштани. А от наприкінці жовтня 2017 року у селі Монастирське зацвів бузок.

А серед зими 2018-го розцвіли сакури.

Така аномалія пов’язана із зміною клімату.

«Останні роки ми дійсно спостерігаємо таке явище, як цвітіння дерев в кінці літа, або, навіть, серед осені. Все через клімат, він змінюється дуже швидко і рослини не встигають пристосуватися. Якби потепління, наприклад, відбувалося плавніше, то такого не було б. Якщо людям цвіт милує око, то деревам, навпаки, приносить шкоду. Адже ми чекаємо зиму, і щоб гарно перенести морози, потрібно накопичити сили, корисні речовини. Дерева, що зараз цвітуть можуть наступного року не покритися квітами взагалі або всохнути, якщо зима буде дуже люта», - пояснив Власов.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар