Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 серпня 2022
27,7 °C
ясно

Новини

Вінниця
На Вінниччині вперше трансплантували нирку
13 грудня 2021, 17:07
На Вінниччині вперше трансплантували нирку

На базі Вінницької обласної клінічної лікарні імені Миколи Пирогова відбулася перша трансплантація нирки. Донором органа стала матір, а реципієнт її рідний син.

Операція тривала майже три години. Здійснили її вінницькі лікарні, завдяки угоді з МОЗ України. Вона дозволила запустити процес створення трансплантологічної служби в області, підкріпивши його і фінансовою підтримкою держави.

Як каже завідувач клінічного високоспеціалізованого Урологічну Центру з відділу трансплантації органів Олег Капшук, перша трансплантація на Вінниччині – це кульмінація кропіткого декількарічного шляху для учасників цього процесу.

«Операція пройшла успішно. На даний час пацієнти почувають себе добре. Донором стала матір пацієнта – Галина Іванівна, яка прийняла мужнє рішення для порятунку сина, – розповідає лікар. – До цього втручання ми готувалися великою командою досить довгий час. Не менше трьох років вивчали можливості і шукали їх. Це значна робота великої кількості людей».

Як писав «День», на початку осені 38-річний вінничанин, котрий внаслідок нещасного випадку дістав травми несумісні з життям, став донором для чотирьох реципієнтів. Серце із Вінниці до Києва доставили гелікоптером Національної поліції, де директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров здійснив пересадку 12-річній дівчинці. Дві нирки і печінку від того самого вінницького донора на авто із супроводом патрульної поліції терміново транспортували у столичний «Охматдит». Донорські органи отримали також дівчата: нирки пересадили пацієнткам 12 та 17 років. Печінку – 17-річній дівчині, котра вже близько місяця перебувала у критичному стані в реанімації.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар