Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
21 червня 2024
21,6 °C
облачно с прояснениями

Новини

Вінниця
Мобілізація в Україні: що чекає чоловіків призовного віку, які не повернулися з-за кордону?
27 лютого 2023, 15:28
Мобілізація в Україні: що чекає чоловіків призовного віку, які не повернулися з-за кордону?

Від початку повномасштабної війни в державі, багато українських чоловіків призовного віку (18-60 років), виїхали за кордон і не повернулися. Чи буде передбачено для них покарання звернулися за відповіддю до правника.

Юристка Вікторія Тютюнникова відповіла щодо адміністративної відповідальності за недотримання законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку і мобілізацію.

За словами Тютюнникової, після повернення додому чоловіків призовного віку, які перебували за кордоном, можуть притягнути до адміністративної відповідальності за недотримання законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку і мобілізацію.

Передбачене законом покарання

Таке правопорушення карається штрафом від 3400 до 5100 грн.

Якщо з’ясується, що вони нелегально перетинали кордон, то доведеться додатково сплатити від 3400 до 8500 грн. 

Щодо кримінальної відповідальності, то до неї можуть притягнути лише тих чоловіків, які отримали повістку і втекли за кордон. Їм загрожує від 3-5 років ув’язнення. 

Правила вручення повістки

«Повістка вважається належно переданою, якщо вона вручена військовозобов’язаному під особистий підпис. Тобто її не можна передавати через членів сім’ї, родичів або друзів. Оскільки чоловік перебуває за кордоном і сам не може прийняти повістку, то й обов’язку прибути до військкомату не має», – додала Вікторія Тютюнникова.

За її словами, правила перетинання кордону не відповідають положенням Основного закону, який передбачає, що вони мають бути визначені законом, а не постановою Кабміну, як це є наразі.

Проте встановлення факту неконституційності тих правил належить до повноважень КСУ. До нього з цього приводу мають звернутися президент чи народні депутати (щонайменше 45 осіб), Верховний Суд, уповноважений Верховної Ради з прав людини, а не фізичні особи.

Зважаючи на це, довести в суді відсутність встановленої у законний спосіб заборони на виїзд чоловіків призовного віку без рішення КСУ про невідповідність Конституції правил перетину кордону, майже неможливо.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар