Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
28 лютого 2024
7,9 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
Меру Тульчина загрожує шість років в'язниці
16 січня 2024, 15:57
Меру Тульчина загрожує шість років в'язниці

Мер Тульчина у Вінницькій області отримав підозру в незаконному виділенні землі. Державне бюро розслідувань інкримінувало йому зловживання службовим становищем.
У вересня 2021 року між міською радою та одним з цукрових заводів було укладено договір про сплату оренди за користування комунальними землями. Це майже 70 га площі у Вінницькій області, на яких розгорнуті потужності підприємства. Відповідно до законодавства, орендар має сплатити 3% від нормативної вартості земель.

«Проте, Тульчинська міська рада подібну оцінку земельної ділянки не проводила. Натомість міський голова одноосібно, без відповідного рішення виконавчого комітету та розгляду проєкту угоди земельною комісією, підписав документи, в яких оцінка вказаної землі становила менш як 2 млн грн, а сплата за користування, відповідно, становила всього 50 тис. грн. Ділянка належить до категорії земель промисловості, проте для зменшення орендної плати в угоді вона була відображена як землі сільськогосподарського призначення. У червні 2022 року Вінницький науково-дослідний проєктний інститут землеустрою визначив, що нормативна оцінка цієї ділянки більша за встановлену у договорі в 51 раз. Таким чином, підприємство не доплатило в держбюджет 2 млн 803 тис. грн», — сказано у повідомленні.Міський голова достеменно знав про порушення земельного законодавства при укладенні відповідного договору та відсутності проведення належної оцінки земель комунальної власності. Крім того, за даними слідства, посадовець надавав підлеглим усні вказівки щодо підготовлення проєкту відповідного договору та наказував не виносити це питання на розгляд постійних комісій.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років. Вирішується питання щодо обрання чиновнику запобіжного заходу та відсторонення від посади.

Міським головою Тульчина з 2006 року є Валерій Весняний. «Я спантеличений. Нічого не можу сказати. Я зразу кажу, що я без вини винен. Нічого я не робив, нічого не крав, нічого не брав», — сказав він.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар