Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
08 травня 2021
6,9 °C
дождь

Новини

Вінниця
Художній музей розповів про талановите подружжя гончарів
19 листопада 2020, 15:09
Художній музей розповів про талановите подружжя гончарів

Вінницький обласний художній музей розповів про талановиту майстриню, педагога, активну громадську діячку Наталю Лавренюк.

“Народилась пані Наталя у Тульчині, закінчила з відзнакою Вижницький коледж прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка, займалась в майстерні декоративного розпису в Ладижинському МНВЦ «Спадщина», де працювала керівником гуртків «Образотворче мистецтво», «Декоративний розпис», «Кераміка». Зараз викладає в Тульчинському фаховому коледжі культури. Гончарна історія знає багато прикладів, коли захоплення гончарством стає спільною справою цілих родин: брати Герасименки, родина Пошивайлів, сім’я Погонців. Наталя Іллівна та її чоловік Василь Рижий доповнюють цей список, підтримуючи один одного у всіх мистецьких пориваннях”, – йдеться у повідомленні.

Пані Наталя – людина із величезним творчим потенціалом, креативним мисленням і бажанням популяризувати українську культуру. Майстриня має багато ідей, планів, якими горить сама та запалює однодумців.

Вона наставник і порадник для своїх студентів, яким намагається передати любов до гончарного мистецтва.

У 2007 році її проєкт туристично-мистецького комплексу «Подільський оберіг», направлений на збереження та розвиток народного мистецтва, зайняв І місце на обласному та ІІ місце на IX всеукраїнському конкурсах бізнес-планів серед молоді. Зараз активно працює у громадській організації «КерамАРТмістО» та втілює новий проєкт «Створення мистецького центру «АРТмісто»».

“Майстриня працює у техніках петриківського і бубнівського розписів, декорує тарелі, посуд, панно, вази, скрині, настінні дзвоники, керамічні настінні фігурки у традиційному убранні регіонів України, а також іграшки з шумовим ефектом, оздоблені витонченими геометричним орнаментами в техніці гравірування та розписані ангобами”, – розповідають музейники.

 

 

 

 

 

 

 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар