Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 травня 2024
21,3 °C
ясно

Новини

Вінниця
Гвинтівка на ім'я Ліза: новозеландський ветеран вшанував пам'ять дівчинки, вбитої росіянами у Вінниці
23 лютого 2023, 17:36
Гвинтівка на ім'я Ліза: новозеландський ветеран вшанував пам'ять дівчинки, вбитої росіянами у Вінниці

Ветеран новозеландської армії, який нині воює на півдні України у складі 131-го розвідбатальйону ЗСУ, дав своїй гвинтівці символічне ім'я Ліза – на честь сонячної дівчинки, загиблої від ракетного удару росіян у Вінниці

 

Щемлива історія: колишній військовослужбовець армії Нової Зеландії Джордан О'Браєн відправився боронити Україну від навали окупантів у складі розвідбату ЗСУ. Своїй снайперській гвинтівці захисник дав ім'я "Ліза" – аби вшанувати пам'ять маленької сонячної дівчинки, вбитої росіянами під час ракетної атаки у Вінниці в липні 2022 року.

Новозеландський ветеран Джордан О'Браєн нині служить десантним стрільцем у 131-му окремому розвідувальному батальйоні Збройних Сил України. Це підрозділ військової розвідки України, який за організаційно-штатною структурою входить до складу Сухопутних військ ЗСУ та у мирний час базується у с. Гущинці Вінницької області.

Та з Вінницею легіонера пов'язує не лише військовий підрозділ. Смерть маленької вінничанки Лізи – сонячної дівчинки, яка загинула від російської ракети 14 липня 2022 року, – настільки вразила Джордана, що саме на її честь він назвав свою снайперську гвинтівку, з якою протистоїть окупантам. За словами ветерана, її історія "абсолютно розбила йому серце".

Джордан О'Браєн – ветеран новозеландської армії, колишній приватний охоронний підрядник і військовий інструктор. Сам про себе він говорить так:  "Я – всього лише проста людина, яка хоче допомогти припинити безглузді та навмисні вбивства мирних жителів російською армією".

Для боїв О'Браєн обрав снайперську гвинтівку Драгунова – радянську стрілецьку зброю під набій 7,62х54 мм, розроблену ще в 1958-1963 роках у СРСР.

"У цій країні є багато "кращих" стрілецьких варіантів, але як затятий історик я не можу встояти перед цим прекрасним взірцем старовини. Крім того, перемога над ворогом зброєю, виготовленою у його власній країні, — це те, що я вважаю символічним", – пояснює військовий.

Він додав, що максимальна відстань, на якій йому доводилось стріляти з цієї гвинтывки, становила приблизно 600 м під час визволення територій Миколаївської і Херсонської областей. Однак саме така дальність ідеально підходить для підтримки піхоти.

З початку повномасштабного вторгнення 131-й розвідувальний батальон з Вінниччини, у складі якого воює О'Браєн, брав активну участь у обороні Миколаїва та Запоріжжя, виконуючи оборонні, штурмові, розвідувальні та інші спеціальні задачі. 10 листопада 2022 року батальйон звільнив місто Снігурівка у Миколаївській області.

 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар