Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 жовтня 2021
9,5 °C
ясно

Новини

Вінниця
«Гроші на картці згорять через 30 днів?» Відповіді на популярні питання про е-квиток
23 грудня 2019, 19:22
«Гроші на картці згорять через 30 днів?» Відповіді на популярні питання про е-квиток

На фейсбук-сторінці «Вінницякартсервіс» стали публікувати відповіді на те, що найчастіше питають вінничани щодо електронного квитка. Зокрема, як заплатити за іншу людину з однієї картки, де взяти картки вінничанина і коли дадуть «Картку вінничанина» з фото замовлену декілька місяців тому. З 2 грудня почав працювати е-квиток: у трамваях можна розплатитися банківською карткою, смартфоном з NFC-чіпом чи «Муніципальною карткою вінничанина». Водночас, фахівці КП «Вінницякартсервіс» декілька днів поспіль стали публікувати відповіді на популярні питання про роботу системи. Даємо коротку вибірку, а повністю їх можна подивитися на їх сторінці у facebook. Де поповнити картку? Зараз продають неперсоніфіковані картки вінничанина — на них не буде даних власника, але доступні всі нинішні можливості системи. Купити їх можна в кіосках «Преса». У цих же кіосках можна поповнити картку. Чи поповнити на сайті ET.VN.UA в розділі «Поповнити картку».

Коли нарешті розпочнеться видача карток оформлених через сайт? Картки, які були оформлені через сайт з серпня до початку листопада, вже надруковані та передані з виробництва до підрядника (чеська компанія «Мікроелектроніка» - авт.). Передача з виробництва затрималась, тому ми не мали змогу розпочати видачу. За кілька днів очікуємо поставку вже запрограмованих карт. Одразу після чого розпочнемо їх видавати (попередньо розіславши SMS-повідомлення власникам карток). Перепрошуємо за довге очікування. Систему запустили, а в тролейбусах валідатори вимкнені. Чому? З 2 грудня система запрацювала лише в трамваях. Зараз ми програмуємо валідатори в тролейбусах. І вже у близько 50 зі 167 тролейбусах можна розрахуватися банківською карткою / смартфоном / карткою вінничанина.  Незабаром ми приєднаємо всі тролейбуси та автобуси до безготівкової оплати. А з наступного року — усі маршрутки. При оплаті банківською карткою кошти списуються через кілька годин та навіть добу. Чому так? Банки проводять транзакцію із запізненням, але стягнення коштів все одно відбувається. У зв'язку із цим, наполягаємо на оплаті банківською карткою на валідаторі, який може надрукувати паперовий квиток (зазвичай, він на других дверях у трамваї). Робота з налагодження швидкості банківських транзакцій продовжується. Як скористатися безкоштовною пересадкою? Власники «Карток вінничанина» можуть безкоштовно пересісти упродовж 30 хвилин. При пересадці з одного транспорту в інший треба зареєструвати свій проїзд. При цьому гроші не будуть списуватися. Якщо поїздка триває довше 30 хвилин (після оплати чи після пересадки) платити повторно не потрібно! На сьогодні послуга діє у трамваях та в тих тролейбусах, де вже працюють валідатори. Надалі здійснювати пересадку буде можливо на всі види транспорту окрім маршрутних таксі. Скільки поїздок надається пільговикам? Станом на грудень вже 20 тисяч пільговиків мають картки вінничанина. Від власників карток потребується тільки фіксувати свій проїзд, притискаючи пільгову картку до валідатора. «Поїздки» не списуються, їхня кількість — необмежена.

Що означає «поповнення на 30 календарних днів»? Це термін впродовж якого функціонує електронний проїзний квиток (запустять з 2020 року - авт.). Для прикладу, якщо поповнили 15 грудня то до 15 січня включно він буде дійсний. Якщо ви просто закинули гроші на картку, то вони «не згорять» після 30 днів. Кошти списуються виключно у момент здійснення поїздки й оплати її у транспорті. Придбали та поповнили Картку вінничанина, а баланс (при перевірці на сайті et.vn.ua) не показує. Що робити? Для показу балансу карти на сайті необхідно активувати її приклавши до валідатора у трамваї. Під час першої реєстрації валідатор записує дані та картка активується. Чи можна маючи пільгову картку вінничанина оплатити проїзд іншої особи? Так. Для цього потрібно поповнити картку (у кіоску «Преса» або через сайт ET.VN.UA) на необхідну та зручну для вас суму. Списання коштів за іншу особу відбувається з електронного гаманця. Тож, зареєстрували свій проїзд — піднесли повторно картку до валідатора, таким чином активувавши його. Далі натиснули відповідну кнопку (на дисплеї зазначається яку), повторили піднесення картки до пристрою і проїзд ще однієї людини оплачений. Чи можна банківською карткою оплати проїзд іще однієї людини? Ні. Для повторного списання коштів з картки, можна піднести банківську картку до іншого валідатора в тому ж транспорті, де ви розрахувалися за свій проїзд. У чому різниця між персоніфікованою (Загальною — фіолетовою картою) та неперсоніфікованою (Проїзний тривалого користування — сіра карта) Муніципальною карткою вінничанина? На Загальній (персоніфікованій) є ваші дані та фото, на неперсоніфікованій їх немає. У разі втрати персоніфікованої карти, є можливість її блокування та відновлення усіх даних (включно з балансом, який був до втрати - авт.). Окрім того, до Загальної картки вінничанина надалі можна буде додавати додаткові сервіси та зареєструвавши її в особистому кабінеті, щоб отримати доступ до ряду додаткових послуг. 

Муніципальної картки вінничанина (Загальна) немає у продажу. Її оформлення можливе через сайт et.vn.ua та у «Вінницякартсервіс» (Соборна, 36). Неперсоніфіковану карту можна без проблем придбати у кіосках «Преса»; Неперсоніфіковану карту можна передавати іншим людям. Однією картою може користуватися вся сім'я. Персоніфікованою картою може користуватись лише власник — передавати її стороннім людям не можна. ОПИТУВАННЯ Чи будете купувати «Муніципальну картку вінничанина», щоб платити за проїзд у транспорті? Так. Бо це зручно і є багато бонусів: можливість оформити проїзний, поїздка з безкоштовною пересадкою тощо. Ні, буду користуватися або готівкою, або смартфоном з NFC-чіпом Ні, бо я пільговик, отримаю цю картку безкоштовно Мені все одно, не їжджу на громадському транспорті Голосувати А що показувати контролеру, якщо платили е-квитком? І чи можна надалі платити готівкою в транспорті? Про це писали в статтях: Як платити «Карткою вінничанина» у транспорті? Тест-драйв системи Де можна купити «Картку вінничанина»? Опублікували перелік (КАРТА) Просять валідатори у маршрутки. А що взагалі відбувається з е-квитком у Вінниці? та інших матеріалах за посиланням електронний квиток

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар