Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
30 червня 2022
29,2 °C
ясно

Новини

Вінниця
30 гектарів яблуневого саду. На Вінниччині запрошують запастись дровами на зиму
02 грудня 2021, 13:44
30 гектарів яблуневого саду. На Вінниччині запрошують запастись дровами на зиму

30 гектарів яблуневого саду, безкоштовно під дрова, віддає агроном у селі Лука-Мелешківська, що під Вінницею. Юрій Овчар каже, змушений це зробити через декілька причин, однією із яких є низький рівень збуту яблук в Україні.

Перед тим як приступити до порізки дерев, агроном підприємства Юрій Овчар проводить інструктаж. Каже, є яблуні, де стовбур вріс у дріт, тож різати їх потрібно знизу і зверху. Мілке гілля можна залишати, його перероблять на стружку.

"Відступаєте 5-10 см і ріжете, а далі просто вивалюєте ногою дерево. Якщо вам не підходить одне дерево, бо багато мілкого гілля на ньому, а поруч дерево краще, то не питання ріжте лише ті, які підходять вам", — каже агроном Юрій Овчар.

Садок вишневий біля хати

Яблуні у саду площею 30 гектарів безкоштовно вирізати дозволили на минулому тижні. Сорт "Джонаголд", каже Юрій Овчар. Викорчовують сад, бо яблуні вже старі і погано родять — їм по 20 років. Цьогоріч із гектара зібрали 30 тонн.

"Дерева хворіли, їх частково вирізали і зараз площа стає непродуктивною. За останні роки Україна має великий надлишок яблук. Зараз важко з реалізацією, бо пропозиція така велика, що яка б ціна не була — люди більше яблук їсти не будуть. Навіть якщо вони у супермаркеті 7 грн коштуватимуть, люди не будуть їсти по 40 кг в тиждень", — пояснює Юрій Овчар.

Садок вишневий біля хати

Агроном каже, потрібно орієнтувати вирощування яблук з виду на ті сорти, які можуть йти на експорт.

Фото та відео
Вбудована мініатюра
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар