Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
14 червня 2024
14,2 °C
дождь

КЗВО "Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж"

0
3805
Телефони
 • (063) 857-50-63
Адреса
М.ВІННИЦЯ, ВУЛ.НАГІРНА,13
Ми в соцмережах
Написати листа
Стандарт+

Комунальний заклад вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», заснований 5 жовтня 1931 року, на сьогодні готує фахових молодших бакалаврів та бакалаврів з таких спеціальностей:

 • 012 Дошкільна освіта - вихователів закладів дошкільної освіти;
 • 013 Початкова освіта - вчителів початкової школи;
 • 014 Середня освіта - вчителів фізичної культури, музичного мистецтва, англійської та української мов, української та зарубіжної літератури
 • 035 Філологія – перекладачі;
 • 072 Фінанси, банківська справа та страхування - фахівців з фінансів, банківської справи та страхування, інформаційних технологій;
 • 015 Професійна освіта (цифрові технології)

Заклад -  єдиний в Україні коледж, який понад 15 років здійснює підготовку перекладачів, вчителів англійської, німецької та української мов, зарубіжної та української літератури.

Заклад – єдиний в Україні коледж, який був включений в 2022 році у топ-200 кращих закладів вищої освіти України і зайняв гідне місце серед вишів.

Директор КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» - Войцехівський Костянтин Францович, Відмінник освіти України, нагороджений нагрудними знаками «А.С. Макаренко», «Василь Сухомлинський».

Освітній процес в коледжі забезпечують близько 200 науково-педагогічних та педагогічних працівників, серед яких доктори та кандидати наук, професори, доценти, спеціалісти вищої категорії та викладачі-методисти, які постійно проходять стажування за кордоном та у провідних вишах України. Щороку 3-4 аспіранти – викладачі коледжу, здобувають науковий ступінь доктора філософії.

Коледж володіє відокремленою земельною ділянкою загальною площею 4,3 га, на якій розміщені навчальний корпус, два гуртожитки, їдальня, сучасний стадіон та інші допоміжні приміщення.

Науковий доробок викладачів коледжу включає методичні посібники та підручники під Грифом МОН України, наукові статті у виданнях, включених до наукометричних баз Scopus, Web of Science, Copernicus.

В закладі функціонують 3 факультети, відділення профільної середньої освіти за професійним спрямуванням, заочне відділення, 11 кафедр та 8 циклових комісій, а також діють колегіальні органи управління:

 • Вчена рада;
 • Педагогічна рада;
 • Науково-методична рада;
 • Адміністративна рада;
 • Вчені ради кожного з факультетів.

 

Серед професорсько-викладацького колективу є відмінники освіти України, викладачі-методисти та старші викладачі, 2 Заслужені працівники культури України, 2 члена Національної Спілки журналістів України, член Національної спілки письменників України, Почесний краєзнавець України, Заслужений діяч польської культури, майстер спорту, майстер спорту міжнародного класу, експерти Національного агентства із забезпечення якості освіти, Державної служби якості освіти України, Українського центру оцінювання якості освіти, Голови методичних об’єднань Вінницької області.

Серед здобувачів освіти навчального закладу нараховується Заслужений майстер спорту України, майстер спорту України міжнародного класу, 13 майстрів спорту України, 32 кандидати у майстри спорту України. В коледжі функціонують понад 11 народних аматорських асамблей: вокальний, бандуристів, хореографічний та хоровий.

Колектив коледжу нагороджений Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної Ради, він є дипломантом Всеукраїнського проекту «Ювіляри України», в номінації «Лідер національної рейтингової програми «Флагмани України».

Визнання навчального закладу підтверджує диплом лауреата та відзнака національної рейтингової програми «Флагмани освіти і науки України». Науково-педагогічні працівники були учасниками ряду проектів: «Кращі науково-педагогічні працівники ВНЗ України», «В України жіноче обличчя», «Науково-освітній потенціал України», «України славні імена», «Дитячі оздоровчі заклади України», «Золотий фонд нації»; лауреати  Міжнародного проекту «Україна й українці – цвіт нації, гордість країни».

 

У структурі КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» діє Обласний науковий ліцей-пансіон, який здійснює загальноосвітню підготовку здобувачів освіти за профільними програмами коледжу та коледж фахової передвищої освіти. Ліцеїстів закладу забезпечують безкоштовним одно та трьох разовим харчуванням, усі здобувачі освіти мають змогу проживати у комфортних гуртожитках, які розміщені на території коледжу.

Освітній процес здійснюється у сучасних навчальних аудиторіях, які оснащені технічними засобами навчання і підключені до мережі інтернет. В коледжі діє новий стадіон міжнародного класу, спортивні зали боротьби, боксу, гімнастики, ритмопластики, футбольний майданчик зі штучним покриттям, а також актова зала, конференц-зала, бібліотека, їдальня та медично-оздоровчий пункт. Заклад обладнаний укриттям з метою убезпечення усіх учасників освітнього процесу від можливої збройної загрози.

Щороку КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» випускає понад 400 фахівців для освітньої, соціальної та фінансової галузей України.

Коледж займає активну громадянську позицію і бере участь у багатьох соціальних та освітніх проєктах, налагоджена співпраця міжнародного характеру:

 • Переможець Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Педагогічний Оскар - 2021», організований та проведений Національною академією педагогічних наук України, Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти, за підтримки Міністерства освіти і науки України
 • Дипломант конкурсу грантових проектів Обласної програми розвитку інформаційних та інноваційних технологій в закладах освіти Вінницької області на 2021-2025 роки: «Віртуальна лабораторія дошкільної, початкової та середньої освіти (практична підготовка здобувачів вищої педагогічної освіти)»
 • Учасник робочих груп Міністерства освіти і науки України з питань реформування освіти та імплементації Законів України «Про освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про вищу освіту»
 • Ініціатор та організатор Всеукраїнських конференцій з міжнародною участю, Регіональних конкурсів та обласних олімпіад.

 

На сьогодні Комунальний заклад вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» займає гідне місце серед вишів України, плекаючи традиції, укладені десятиліттями, впроваджує нові підходи та технології в освітній процес, активно продовжує євроінтеграційні процеси та стоїть на варті якісної студентоцентрованої освіти.

 

Фото та відео
Відгуки: 0
Додати коментар

Додати коментар