Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
21 червня 2024
21,8 °C
переменная облачность

Статті

Здоров'я та краса
СКАЗ. ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ КОЖНОМУ!
04 грудня 2023, 17:22
СКАЗ. ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ КОЖНОМУ!СКАЗ. ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ КОЖНОМУ!
 • Сказ (rabies) – захворювання, відоме людству з давніх часів. Це гостра вірусна інфекція, спричинена високо нейротропним вірусом сказу, що найчастіше передається через укус тварини, яка є носієм даного вірусу. Вірус сказу з’являється у слині тварини за 7-10 днів до появи перших ознак хвороби, тож у випадку укусу тварин у цей період можна інфікуватися вірусом. Щоб визначитися – чи існує ризик передачі вірусу сказу до людини після укусу твариною, необхідно спостерігати за твариною до закінчення терміну інкубації – упродовж не менше 10 днів.
 • Вірус сказу, який потрапив в організм тварини або людини, по нервових волокнах (зі швидкістю приблизно 3 міліметри на годину) проникає в спинний, а потім головний мозок, де розмножується, викликаючи дифузний енцефаломієліт (запалення головного та спинного мозку, що призводить до паралічу і смерті). З мозку по нервових шляхах вірус поширюється в різні органи і тканини, в тому числі потрапляє в слинні залози, інфікуючи слину.

Характерні ознаки хвороби:

 • Енцефаломієліт.
 • Надзвичайно висока агресія.
 • Прояви різкого збудження рухових центрів.
 • Судоми дихальних м’язів та гортані з послідуючим паралічем та слинотечею.

Найбільш сприятливі до зараження - домашні та дикі тварини всіх видів, а також людина.

Сказ є зоонозом номер один у світі, який поширений на всіх континентах, окрім Антарктиди! Зоонози – це узагальнена назва природно-осередкових інфекцій, тобто таких інфекційних хвороб, що звичайно поширені у тварин, але здатні іноді передаватися від тварин до людини. Відповідно до оцінки ВООЗ, він входить у п’ятірку найбільш небезпечних хвороб, спільних для людей і тварин, що не підлягають лікуванню.

Із основних факторів, що впливають у розповсюдження хвороби – це розміри популяцій кожного з видів тварин, особливо представників дикої фауни. Передачу зоонозів можна контролювати шляхом мінімізації популяції безпритульних тварин. Власники домашнвіх тварин також повинні нести відповідальність за їх благополуччя, стежити за тим, щоб улюбленці не гуляли без нагляду та не становили небезпеку для людей. Якщо домашні тваринки блукають вулицями і контактують з іншими вуличними друзями, вони піддаються ризику зараження сказом. Отже, вчасна вакцинація наших улюбленців проти сказу значно знизить ризик зараження. Окрім сказу безпритульні тварини несуть серйозну небезпеку для здоров’я людей, передаючи інші паразитарні захворювання.

Профілактичним заходом проти сказу може бути лише щорічне щеплення своїх домашніх тварин такими препаратами, як:

 • Фірма MSD Health (Intervet) Голландія

Nobivac LR (Нобівак РЛ) – проти лептоспірозу та сказу;

Nobivac Rabies (Нобівак Рабієс) – проти сказу.

 

 • Фірма Zoetis США

Дефенсор 3 – проти сказу

 

 • Фірма Bioveta Чехія

Biocan Rвакцина інактивована проти сказу тварин

 

   Про заходи профілактики захворювання людей на сказ зазначено Міністерством охорони здоров’я України, наказ 15.04.2004 № 205 https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0205282-04#Text

 

Пам’ятайте, сказ вилікувати не можливо , його можна тільки попередити! Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!

 

Ваш «Айболит»

м. Вінниця, вул. Київська, 86

 • (067) 234-12-39
 • (073) 234-12-39
 • (067) 234-11-96
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар