Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
21 липня 2024
29,2 °C
пасмурно

Статті

Юридичні питання
Договір про зміну або розірвання нотаріального посвідченного дговору
04 березня 2016, 00:00
Договір про зміну або розірвання нотаріального посвідченного дговору
Договір сторін про зміну або розірвання нотаріально посвідченого договору здійснюється шляхом складання окремого договору. Він підписується сторонами і посвідчується нотаріусом. На всіх наданих нотаріусу примірниках основного договору проставляється відмітка про його зміну або розірвання, у якій зазначаються номер за реєстром та дата посвідчення договору про зміну або розірвання ,проставляється нотаріусом підпис і скріплюється його печаткою.
Якщо нотаріус, який посвідчив договір, позбавлений можливості посвідчити договір (у разі смерті, заміщення нотаріуса, у разі неможливості виконання ним своїх обов'язків, припинення нотаріусом діяльності, передачі документів до державного нотаріального архіву або з будь-яких інших причин) то його може посвідчити інший нотаріус. При цьому таким нотаріусом складається додатковий примірник договору, який направляється ним за місцем зберігання. Сторонам договору нотаріус роз'яснює про повернення правовстановлюючого документа за місцем зберігання примірника договору.
Якщо договір про розірвання договору про відчуження нерухомого майна посвідчується після державної реєстрації договору про відчуження, нотаріус виготовляє витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, де перевіряє відсутність (наявність) заборони відчуження або арешту, відсутність (наявність) реєстрації іпотеки. Про що виготовляються відповідні витяги.
Правовстановлюючий документ повертається відчужувачу майна. Державне мито чи плата за посвідчення договору про відчуження майна при його зміні або розірванні сторонам не повертається.
 
Марина Владиленівна Ткачук,
приватний нотаріус,
Вінницького міського нотаріального округу
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар