Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 липня 2024
25,6 °C
дождь

Статті

Все для дому та саду
Як обрати пральну машину?
05 червня 2020, 17:03
Як обрати пральну машину?

На корпусі пральної машини є англійські літери. Що вони означають?
- Усі машини-автомати розділені на класи A, B, C, D, E, F, G. Найвищі за класом машини з буквою – А, найнижчий – G. Клас пралки впливає на якість прання. Крім того, літерами позначають клас енергоспоживання. Найбільше витрачають енергії пристрої А-класу, найменше — А+++-класу. Різниця у споживанні між ними від півкіловата до одного.

Які ще характеристики пристрою впливають на якість прання?
- Якість прання також залежить від сили віджиму, кількості режимів й додаткових функцій у машинці. Дорожчі краще віджимають одяг. У них - понад тисячу двісті обертів. Після прання на тканині лишається сорок п'ять - п'ятдесят відсотків вологи. У дешевших на півтисячі-тисячу обертів - дев'яносто відсотків.

Яка кількість програм прийнятна для сучасних пральних машин?
- Важливо обирати машинку, в якої якомога більше програм. Це дозволить точніше обрати режим прання для тієї чи іншої тканини. Їх зазвичай близько двадцяти. Традиційні функції – прання речей з делікатних тканин, дитячої білизни, виробів з кольорових тканин, спортивного одягу та взуття, швидке та попереднє прання. Дорожчі моделі машин мають режим ручного прання, режим легкого прасування. Важливо, щоб для тієї чи іншої програми прання можна було вибрати потрібну температуру води.
На що варто звертати увагу перед покупкою машини?
- Важливі - габарити пралки. Повногабаритні машини перуть до п'яти кілограмів білизни. Тому вони краще підійдуть для великої родини. У малогабаритній можна прати від трьох до трьох з половиною одягу. У вузькій – від одного до чотирьох.

Чим відрізняються машини з горизонтальним та вертикальним типом завантаження?
- У першому випадку речі кладуть через кругле вікно. У модель із вертикальним завантаженням — через дверцю вгорі. Вона металева, під час прання одягу не видно. Такі пралки компактніші, їх найчастіше ставлять у кутку кухні або ванної кімнати. Для старих сільських хат без водопроводу або дач продають машини із пластиковим баком для води на п'ятдесят-шістдесят літрів. Звідти вода йде в пральну машину. Вартість таких — понад дев'ять тисяч гривень.

Яка у середньому вартість пральних машин?
- На ринку техніки вартість на машину-автомат у середньому починається від чотирьох тисяч гривень. Це техніка дешевших марок: Indesit, Beko, Atlant. Техніка виробників преміум-класу Siemens, Bosch, Samsung, LG коштуватиме від тринадцяти тисяч гривень.

Ціна виправдовує якість?
- Функціонально і технічно дорогі пральні машини не набагато кращі за ті, що продаються за середньою ціною. Різниця хіба в дизайні. Покупець платить за бренд та статус. Питання вибору бренду - індивідуальне.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар