Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 травня 2024
20,8 °C
пасмурно

Статті

Порцелянові рибки з СРСР: навіщо вони були потрібні, історія виникнення сервізу
09 лютого 2024, 14:32
Порцелянові рибки з СРСР: навіщо вони були потрібні, історія виникнення сервізу

Для чого були потрібні порцелянові радянські "рибки", історія виникнення сервізу, ціна сьогодні.

За часів СРСР у серванті майже у кожного громадянина стояв цей сервіз – набір порцелянових синіх чи червоних "рибок". Більшість ним не користувалися, сприймаючи набір рибок як елемент декору. Тому багато хто не знає, для чого він був призначений, а тим більше – історію його виникнення.

Розповідаємо, як з'явився, для чого був призначений радянський сервіз "Рибки".

 

Сервіз "Рибки"

Сервіз "Рибка" складався з графина обсягом 700 мл і 6-ти чарок по 30 мл. Велика риба у вигляді коропа була призначена для різних напоїв, передусім алкогольних. Однак з функціональністю сервізу щось не склалося, пити з "риб" було незручно.

Тому сервіз за призначенням використовувався рідко. Люди почали по-іншому застосовувати фарфорових рибок, а саме як декор, як симпатичні статуетки. І сьогодні ті, хто не знає історії цього сервізу,  сприймають цих "коропів" як елемент декору.

Історія сервізу "Рибки"

Набір для алкоголю у формі рибок вигадав грузинський художник Барамідзе Абесалом Давидович. Відомо, що перший набір був виготовлений у білому й золотому кольорах. 1956-1959 років цей сервіз був представлений на різноманітних закордонних виставках кераміки та отримав визнання і популярність.

1960 року почалося виробництво сервізу "Рибки" на заводах у Ризі і Тбілісі, потім на відомому Полонському порцеляновому заводі у Хмельницькій області і на Городницькому порцеляновому заводі Житомирської області.

Сервіз отримав назву "Сімейство коропів". У магазинах Радянського Союзу графин можна було купити за 2 рублі 55 копійок, а стопки – за 50 копійок. Легендарний сервіз продавався майже 30 років, за цей час його купили майже в кожну оселю.

Сервіз випускався у різних кольорах, але найпопулярнішими були біло-червоний і біло-синій кольори.

Сервіз "Рибки" – ціна сьогодні

Якщо стан сервізу хороший і повний комплект, є графин і всі чарки, колекціонери готові заплатити від кількох сотень до кількох тисяч гривень. Все залежить від рідкісних забарвлень "рибок" та місця виготовлення. Особливо цінуються набори з клеймом радянських керамічних заводів, як-от ЛФЗ або "Гжель".

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар