Досвідчений грибник вміє відрізнити їстівний гриб від отруйного, але і йому варто пам’ятати: не збирайте невідомих вам грибів. Бо ж інколи таке буває.
Не використовуйте для збирання грибів сумки чи пакети, котрі не пропускають повітря: гриби розігріваються, процес обміну речовин і розклад білка прискорюється.
Не збирайте старі, червиві, зацвілі й дуже вологі після тривалих дощів гриби, бо в них також відбувається процес розкладу білків, що загрожує отруєнням при вживанні їх у їжу.
Заборонено збирати гриби поздовж автодоріг зі жвавим рухом та навколо могильників тварин, адже в грибах, котрі ростуть у цих місцях, інтенсивно накопичуються шкідливі речовини (трупні отрути, з вихлопних газів).
Зібрані гриби швидко псуються, тож використовуйте їх для консервування та приготування їжі не пізніше за 4-5 годин після збирання.
Найкращий час для збирання грибів - ранок. Ніжку підрізайте ножем в основі гриба для збереження грибниці. Насамкінець, у випадку перших ознак отруєння грибами треба негайно промити хворому шлунок, дати йому проносний засіб, забезпечити постільний режим й обов’язково викликати лікаря чи «швидку», бо отруєння грибами дуже небезпечне.
Олекса Славин, МОЖу
Додати коментар