Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 червня 2024
20,3 °C
небольшой дождь

Статті

Суспільство
30 фактів з психології, які допоможуть зрозуміти себе й оточення
03 червня 2020, 13:47
30 фактів з психології, які допоможуть зрозуміти себе й оточення

Хто володіє собою - володіє світом, кажуть китайці. А для того, щоб собою володіти, надто вже бажано себе знати і розуміти. А також вміти визначати характер іншої людини за певними ознаками. А ще - жаліти себе і ставитися до себе з повагою. Без усього цього важко досягти справжньої внутрішньої гармонії і взаєморозуміння з навколишнім світом.

1. Дружба, яка зародилася в період між 16 і 28 роками, зазвичай буває найбільш міцною та тривалою. Саме у цей період завершується формування характеру людини.

2. Жінок притягують чоловіки, які мають низький із хрипотою голос, тому що ті здаються впевненими в собі, але не агресивними. Чоловіків, у свою чергу, приваблює тихий жіночий голос, який вони розцінюють як показник жіночності. Це своєрідний «еталон» жіночої краси. Чим приємніший голос, тим більше привабливою жінка видається в очах чоловіка. Науці відомі випадки, коли одна людина закохувалася в іншу, хоча ніколи раніше її не бачила, а тільки чула голос при розмові.

3. Більш мужні чоловіки у свідомості жінок асоціюються з нетривалими стосунками, а от менш мужні чоловіки асоціюються зі стабільними взаєминами.

4. Чоловіки завжди оцінюють жінку - практично кожну, на яку падає око. Це відбувається абсолютно несвідомо і дуже швидко - до речі, так само як і у жінок. Чоловік оцінює незнайому жінку як потенційний гіпотетичний сексуальний об’єкт за 3 секунди!

5. Зазвичай найкращі поради дають ті люди, в житті яких було багато важких моментів.

6. Чим вище у людини інтелект, тим швидше вона думає і тим більше нерозбірливий у неї почерк.

7. Насправді не емоції впливають на нашу манеру спілкування, а навпаки, те, як ми розмовляємо, впливає на наш настрій.

8. Люди зі схожими рисами обличчя викликають більшу довіру.

9. У стані стресу чоловіків приваблюють жінки абсолютно не модельної зовнішності, а повні жінки. Стрункі ж красуні – викликають стрес.

10. На першому побаченні можна багато дізнатися про характер людини, судячи з того, як вона звертається до офіціанта або офіціантки.

11. Люди, у яких сильно розвинене почуття провини, дуже добре розрізняють емоції інших.

12. Чоловіки не володіють більш сильним почуттям гумору ніж жінки: просто вони відпускають більше жартів, не думаючи про те, чи сподобаються їхні гостроти оточенню.

13. Засновник психоаналізу Зіґмунд Фрейд вважав, що основи сексуальності закладаються в дитинстві, через що зовнішні риси майбутнього партнера можуть відповідати рисам обличчя батька - для дівчат і матері - для хлопців. Або ж партнер має бути схожим на когось з кумирів дитинства (старших приятелів, зірок кіноекрану тощо).

14. Нетовариські люди володіють мистецтвом розповідати про себе зовсім небагато, але робити це так, щоб ви думали, що добре їх знаєте.

15. У жінок в два рази більше больових рецепторів, ніж у чоловіків, але також в два рази вище поріг переносимості болю.

16. Коли людина слухає музику на високих частотах, вона стає більш спокійною, щасливою і розслабленою.

17. Якщо думки заважають заснути вночі, запишіть їх. Від цього голова стане більш ясною і вас почне хилити до сну. Тримайте нотатник і олівець коло ліжка.

18. СМС або повідомлення в месенджері з побажаннями доброго ранку і приємних снів активують ділянку мозку, яка відповідає за щастя. А точніше, - сприяють виробленню в головному мозку гормону щастя та задоволення - дофаміну.

19. Якщо ви будете робити речі, які вас лякають, ви станете більш щасливою людиною.

20. Середня тривалість часу, впродовж якого жінка зберігає секрет, становить 47 годин 15 хвилин.

21. Люди, які постійно намагаються зробити щасливими інших, у підсумку часто залишаються на самоті.

22. Чим більше ми щасливіші, тим менше часу на сон нам потрібно.

23. Коли ми тримаємо кохану людину за руку, ми не так сильно відчуваємо біль і менше переживаємо.

24. У людей з високим інтелектом менше друзів, ніж у середньостатистичної людини. Чим розумніша людина, тим прискіпливіша у виборі.

25. Існує величезна ймовірність, що шлюб з людиною, яка доводиться вам найкращим другом, буде більш міцним, а ризик розлучення скоротиться на 70%.

26. Жінки, у яких більшість друзів - чоловіки, частіше перебувають у гарному настрої.

27. Люди, які розмовляють у повсякденному житті двома мовами, можуть несвідомо змінювати особистість, коли переходять з однієї мови на іншу. У людини проявляється ментальність носіїв мови, якою людина у даний момент розмовляє. Цей феномен отримав умовну назву «мовна шизофренія».

28. Занадто довго перебувати на самоті так само шкідливо, як і викурювати 15 сигарет на день.

29. Подорожувати корисно для розумового здоров’я, а також це знижує ризик серцевого нападу та депресії.

30. Люди виглядають набагато привабливіше, коли з ентузіазмом розповідають про те, що їм дійсно цікаво.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар