Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
16 квітня 2024
20,0 °C
небольшой дождь

Статті

Наука
КНИЖКИ ДЛЯ САМОРОЗВИТКУ: ЧИТАТИ ЧИ НІ?
03 червня 2020, 13:54
КНИЖКИ ДЛЯ САМОРОЗВИТКУ: ЧИТАТИ ЧИ НІ?

Ціна на такі книжки зазвичай вища, ніж за художні твори. Тоді чи варто витрачати на неї час і гроші? Отже, спробуймо знайти декілька вагомих аргументів, що виправдовують читання мотиваційної літератури.

Роби щось!

Це головний меседж більшості книжок для саморозвитку. Що б не було головною темою, вони в будь-якому разі підштовхують людину до дій. У кожного з нас бувають моменти розчарування та прокрастинації. Здається, що абсолютно нічого не виходить, увесь світ налаштований проти тебе і так далі. Відкрий книжку – і тобі одразу нагадають про твої мрії та цілі. Якісь автори, як от Наполеон Гілл, автор книги «Думай і багатій» переконуватимуть, що достатньо навчитись правильно мислити, бути налаштованим на успіх – і все неодмінно буде добре. А хтось скаже, що шлях до втілення бажань один – наполеглива і постійна праця. Так чи інакше, кожен приходить до висновку, що певні дії для досягнення успіху все таки необхідні. Чим швидше ти підеш назустріч їм, тим швидше вони знайдуть втілення у твоєму житті.

Надихайся, надихайся і ще раз надихайся!

Це головне, чому багато людей таки читає мотиваційну літературу. Окрім порад, там завжди багато реальних історій про реальних людей. Людей, що були у кращому чи гіршому становищі, що робили більше чи менше, мали простіші чи грандіозніші мрії. Одначе, вони вже втілили їх у життя! Ці приклади – як виклик. Хтось зміг, а ти що, гірший? Ґретхен Рубін, авторка бестселера «Проект щастя», за версією «The New York Times», пише, що такі історії мотивували її значно більше, ніж сухі теорії щодо щастя.

Хочу – отже, зможу.

Література для саморозвитку вкотре нагадує, що, як говорив Вінстон Черчилль, «успіх – не остаточний, невдачі – не фатальні, значення має лише мужність продовжувати», тому не варто боятись помилок та невдач. Якщо є мрії, то й знайдеться шлях до їх втілення.

Візьми щось для себе.

Звичайно, в книжках зазвичай відведені розділи з теорією, прикладами та практичними порадами. Однак, якщо навчитись читати поміж рядків, можна зрозуміти ще щось значуще – наприклад, що усі успішні люди проходили складні випробування, і що всі вони, зрештою, усвідомлюють, що їх успіх – не тільки їх. Є ще Хтось Вищий, Хто їх супроводжує. А якщо ж брати з практичнішого боку, то можна навчитися писати більш цікаво та різнобарвно, адже хоч така література і не належить до художньої, зазвичай автори пишуть фантастично!

Поради, які можна застосувати на практиці.

Дехто каже, що все, що написано у таких книжках, ну просто дуже далеке від життя і зробити це майже неможливо. Ось декілька порад з «Працюй чотири години на тиждень»: зробити список бажань, порахуй скільки потрібно грошей на їх втілення; влаштуй тижневе «інформаційне голодування». Погодьтесь, щоб зробити це непотрібно значних витрат, зусиль чи навіть часу. Абсолютно все, що написано, можна з легкістю втілити в життя, було б бажання.

Так, звичайно, коли усі поради так і житимуть на сторінках, але залишатимуться незреалізованими, то сенсу в читанні мотиваційної літератури немає, адже знання без дій – «мертвий крам», як писав Великий каменяр. Читайте і дійте, і тоді все обов’язково вдасться.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар