Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
28 травня 2024
21,8 °C
небольшой дождь

Статті

Наука
Цікаве про воду
05 червня 2020, 15:26
Цікаве про воду

1. Середньостатистична африканська сім’я споживає приблизно по 5 галонів (23 літри води в день). Середньостатистична американська сім’я споживає трохи більше 250 галонів (~946 літрів) на добу.

2. Один мільярд людей по всьому світу не мають доступу до прісної питної води.

3. За даними WWDR (Світовий Програми розвитку водних ресурсів), багато дівчат в країнах, що розвиваються, не можуть відвідувати шкільні установи, оскільки на них покладаються обов’язки зі збору води для побутових потреб. Крім того, у багатьох школах просто відсутні окремі туалети.

4. Кожні 8 хвилин, з-за проблем із забрудненою водою, у світі вмирає одна дитина.

5. Двадцять п’ять мільйонів людей помирає щороку від забрудненої води. Тобто, це приблизно, населення цілої Канади.

6. Неочищена або забруднена вода є однією з причин епідемії у відстаючих країнах.

7. Забруднюючі речовини у водопровідній воді, такі як, наприклад, свинець – можуть збільшити ризик у розладах уваги та пам’яті дитини.

8. EPA (Агентство з охорони навколишнього середовища) підвело підрахунки, згідно з якими, американці щорічно споживають близько 40 трильйонів галонів води з підземних джерел, і кожна десятиріччя ця цифра зростає на 25%. Вчені заявили, що грунтові води забруднюються і викачуються такими темпами, що природа не встигає відновлюватися даний ресурс.

9. У містечку Бельв’ю (штат Огайо), починаючи з 1872 року, державні і приватні відходи від виробництва разом з побутовим сміттям скидалися в ями і колодязі. Тепер, навіть 120 років потому ці відходи як і раніше можна знайти в питній воді. У деяких криницях та неочищених стічних водах все ще можливо побачити шматочки розкладеного туалетного паперу.

10. Закон 1974 року «про безпеку питної води» від агентства EPA регламентує тільки 91 з понад 60.000 допустимих хімічних речовин, використовуваних у Сполучених Штатах. Саме такі низькі рівні офіційно дозволених дозволів можна пов’язувати з широким спектром серцево-судинних і ракових захворювань.

11. Широка інфраструктура міста вказує на колосальні темпи розвитку, що значною мірою підвищує небезпеку виникнення забруднюючих речовин у воді.

12. У водопровідній воді, для 41 мільйона американців, був виявлений величезний спектр лікарських препаратів, у тому числі статевих гормонів і антисептиків.

13. Випадкові дослідження агентства з охорони навколишнього середовища (EPA) показали, що керівництво компаній, що займаються розливом бутильованої води, взагалі ніяк не тестують персонал за медичними показниками, і не вимагають перевірки санітарних норм на виробництві.

 

14. Зусилля з посилення і зняття стандартів питної води, які б регулювали і обмежували загальне споживання водних ресурсів, забруднених такими речовинами, як: пехлорат (добавка в ракетне паливо), трихлороэтилен (знежирювачах, що використовується у виробництві) і перхлоретілен (очищення розчинником) були заблоковані цивільними і військовими лобістами.

15. У Сполучених Штатах, величезна кількість нових токсичних відходів, на загальну суму близько 18 мільярдів фунтів на рік, потрапляють в атмосферу, грунт і грунтові води.

16. Американці викидають щогодини близько 2,5 мільйонів використаних порожніх пластикових пляшок. Причому, для того, щоб пластику розкластися в землі потрібно, щонайменше, близько 500 років.

17. Більш ніж 62-ма мільйонами американцями, починаючи з 2004 року, були виставлені претензії державним компаніям за погану якість водопровідної води. Деякі судові тяжби тривають досі, вже протягом багатьох років.

18. Вчені заявляють привселюдно, що сильно застарілі вимоги закону «Про безпеку питної води» (1974) більше не зможуть повною мірою захистити американців від серйозної небезпеки для їх здоров’я, що таїться в питній воді.

19. Токсичні речовини, що потрапляють в організм через водопровідну воду, можуть накопичуватися в ньому роками, збільшуючи ризик розвитку ракових пухлин і інших, не менш серйозних, видів захворювань.

20. Середня молекула води може перебувати близько 9 днів в атмосфері, 2 тижні в річці, 10 років у великому озері, від 3000 до 5000 в океані, 10000-100000 років під землею, і від 10000 до 1 мільйона років в крижаному покриві Антарктики.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар