Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
24 липня 2024
27,9 °C
небольшой дождь

Статті

Цікавинки
10 токсичних людей у вашому оточеннні, від яких потрібно негайно позбутися
10 жовтня 2023, 20:11
10 токсичних людей у вашому оточеннні, від яких потрібно негайно позбутися

Чи не час провести генеральне прибирання в своєму колі спілкування, очистивши його від токсичних людей, які підривають вашу впевненість у собі, зраджують вас і поширюють негатив?

Так, ми не можемо жити в повній ізоляції, оскільки ми соціальні істоти. Нам потрібні співчуття і позитивні стимули, щоб вижити в джунглях. Сьогодні ми поговоримо про десять типів токсичних людей, яких ви повинні виключити зі свого життя або, принаймні, намагатися уникати.

1. Ті, хто поглинає ваш час, як губка

Це можуть бути члени сім’ї або друзі, які віднімають ваш час, як грабіжники банків! Вони співають одну і ту ж пісню і звикли тільки брати, нічого не даючи взамін. Проте, дружба вимагає взаємних поступок.

Як тільки ви переконаєтеся в тому, що вони не хочуть допомагати або не можуть запропонувати вам необхідну підтримку взамін, то, можливо, прийшов час скоротити спілкування з ними до мінімуму або взагалі перервати з ними стосунки. Вони будуть витрачати даремно занадто багато вашого часу, якщо ви їм дозволите.

Проте, від членів сім’ї позбутися неможливо. Спробуйте кілька тактик, наприклад, вимикайте телефон в певний час дня чи попросіть їх дзвонити і відправляти повідомлення, тільки якщо в цьому дійсно є необхідність. Нам всім потрібно час від часу бувати наодинці з собою.

Я думаю, це дуже здорово – проводити час на самоті. Вам потрібно навчитися бути на самоті і не залежати від іншої людини, – Оскар Уайльд

2. Ті, хто критикує вас занадто часто

Немає нічого поганого в чесному, справедливому зворотному зв’язку. Але коли ви розумієте, що певні люди постійно виливають на вас шквал критики, можливо, прийшов час приймати заходи. Коли критика не є конструктивною, ви можете натякнути їм, що ваша дружба припиниться, якщо вони будуть продовжувати в тому ж дусі.

Ви також може сказати їм, що постійна критика не допомагає, а лише засмучує вас.

3. Ті, хто постійно зображує жертву

Це майстри звинувачень. Вони ніколи не беруть відповідальність за власні недоліки або помилки. Вони жертви, і в цьому, звичайно ж, не їхня вина! У всьому винні колеги або виховання, яке ніколи не давало їм шансу.

Таких людей потрібно уникати будь-яку ціну, щоб не опинитися втягнутими в їх гру звинувачень.

4. Ті, у кого негативне мислення

Такі люди поширюють негатив, немов заразну хворобу. Уникайте їх за всяку ціну. Вони намагаються затягнути інших в негативну спадну спіраль, в якій опинилися самі. Це люди, які завжди стривожені, стурбовані, песимістично налаштовані, пригнічені і багато скаржаться.

Вам потрібно позбутися від них, якщо ви хочете жити довше, оскільки позитивний погляд на світ додає роки до вашого життя. Згідно з результатами дослідження, проведеного вченими з Єльського університету, позитивне ставлення до життя може продовжити його на цілих сім років.

5. Ті, хто втрачає своє самовладання і висмоктує вашу енергію

Це люди, які виснажують вас. Чому ви повинні терпіти їхні дурні, іноді дитячі пориви? У всіх нас бувають важкі моменти, проте нам необхідно вчитися контролювати себе. Дозволити людям випустити пару – це нормально, проте чому ви повинні терпіти випади в вашу сторону?

Запальні люди недорозвинені психологічно, їх емоційний інтелект коливається близько нуля, тому не потрібно, щоб вони були у вашому оточенні.

6. Ті, хто не проявляє ні співчуття, ні жалю

Вам не потрібні такі люди з тієї простої причини, що вони не здатні виявляти співчуття чи розуміння, коли ви найбільше в цьому потребуєте. У них спостерігаються проблеми з особистістю і проявляються нарцисичні схильності.

Вони не можуть поставити себе на місце іншої людини. А це ключ до соціальної взаємодії і здорової, етичної поведінки. Ось чому вам потрібно виключити їх зі свого кола спілкування.

Любов і співчуття – це предмети першої необхідності, а не розкоші. Без них людство не виживе, – Далай-лама

7. Ті, хто не відрізняється чесністю і бреше вам

Брехня – це не тільки слова, а й мовчання,- Адрієнн Річ

Припустимо, ви поділилися з людиною чимось таємним, а через час дізналися, що вона розповіла про це всім, кому могла. Ви злитеся і вирішуєте припинити дружбу. Однак нечесні люди можуть завдати шкоди і багатьма іншими способами, наприклад, збрехати про свої борги або про те, що у них проблеми на роботі. Вони також можуть бути нещирими і брехати вам про те, що вони думають про вашу поведінку, коли ви просите їх надати чесний зворотний зв’язок.

Ці люди можуть тільки зіпсувати дружбу, тому що довіра, щирість і чесність – найцінніші якості в будь-яких стосунках. Якщо вони роблять це, вони не гідні вашої дружби.

8. Ті, хто маніпулює і використовує вас

Є люди, які підтримують стосунки тільки заради вигоди, наприклад, познайомитися з вашою допомогою з якою-небудь впливовою людиною. Вони використовують плітки як зброю, і у них завжди є прихований план.

Маніпулятори знають, як отримати потрібну інформацію або виявити ваші слабкості, які вони потім зможуть використовувати проти вас. Вони будуть використовувати вашу щедрість і совість, рідко даючи щось натомість. Цих людей потрібно уникати, тому що вони використовують вас.

9. Ті, хто навмисно заподіює біль

У цих людей є ряд тактик і зауважень, які можуть бути дуже образливими. Це можуть бути ваші батьки, яким не подобається, як ви виховуєте своїх дітей, тоді як ваше виховання було далеко від ідеального.

Іноді люди роблять колючі зауваження, які змушують вас сумніватися у власній чесності, старанності або здібностях.

Ви не повинні миритися з образливими тактиками. Друзі та члени сім’ї, які їх використовують, підривають стосунки, замість того, щоб проявляти тепло, прихильність і підтримку. Саме тому від них потрібно позбавлятися.

10. Ті, хто перебуває у стресовому стані

Чи знаєте ви, що люди запрограмовані думати негативно, і вони завжди турбуються про безпеку, здоров’я і виживання? З антропологічної точки зору, це має сенс, оскільки за часів печерних людей життя було набагато жорсткішим, ніж зараз. Дивно, але цей вбудований стрес сьогодні як і раніше з нами. Саме тому, коли люди, які відчувають стрес, зустрічаються або телефонують нам, ми повинні бути готові протистояти їм.

І нестачі в цих людях немає, так як від 75% до 90% всіх випадків відвідування лікаря пов’язані зі стресом! Дослідження показують, що будь-який вплив стресу в довгостроковій перспективі буде впливати на наш мозок і продуктивність.

У нас достатньо власного стресу, тому немає необхідності спілкуватися з людьми, які постійно перебувають в стресовому стані. Щоб вижити, ми повинні дистанціюватися від них.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар